כך הולך להיראות הבית החדש שלכם!

מעבר לעיר הסמוכה? כך תחסכו מאות אלפי שקלים
במחיר של דירת 4 חדרים חדשה בבאר שבע ניתן לרכוש דירת 5 חדרים חדשה בירוחם ולהישאר עם עודף כסף גדול,אך מה קורה אם מחירי הדירות בקרבת מקום המגורים הנוכחי יקרים מדי עבורם? עד כמה ישתלם להגדיל את מעגלי חיפוש הדירות לרדיוס רחב יותר ממקום המגורים הנוכחי?
בדיקה של שמאית המקרקעין והמשפטנית נחמה בוגין, מצאה כי באמצעות הרחבת מעגל החיפוש בעד קילומטרים בודדים, ניתן יהיה להשיג במחיר דומה דירה גדולה יותר ומתאימה יותר לצרכי הרוכשים. בוגין סקרה עשרות פרויקטים נבחרים ב-10 ערים הסמכות זו לזו, בניהן באר שבע וירוחם, ומצאה כי קיימים פערים משמעותיים במחירי דירות חדשות וזהות בין ערים הקרובות זו לזו. כך לדוגמא על פי בדיקתה של בוגין-

לדברי שמאית המקרקעין והמשפטנית נחמה בוגין: "הערים שנבחרו לבדיקה קרובות אחת לשנייה ויש בהן תנופת בנייה והיצע גדול יחסית של דירות חדשות. כמו כן, הערים בעלות מאפיינים דומים מבחינת דירוג סוציו-אקונומי, חינוך ונגישות. "ידוע ששלושת הכללים לחיפוש נכס נדל"ני הם מיקום, מיקום ומיקום, אך בשל הקרבה בין הערים, ישכילו לבחור מי שיחליטו להרחיב את טווח החיפוש לערים הסמוכות, שכן הם מסתבר מפתיעים ויכולים להניב עסקה משתלמת ביותר".

פרויקט נאות שקד בירוחםפרויקט נאות צהלה בירוחם