"אם הבנת שהמדבר ניצח אותך- תעמוד במקום"

"אם הבנת שהמדבר ניצח אותך- תעמוד במקום"

אבודים בנגב: בני זוג יצאו לטייל במכתש רמון וטעו בדרך. אחרי היומיים הלוהטים האחרונים הם חולצו בעקבות כתובת אבנים שיצרו ותפסה את תשומת לב צוות המחפשים על המסוק

דניאל ולילה סבג, בני זוג כבני 30 תושבי תל אביב, חולצו אתמול (שלישי) על ידי יחידת החילוץ הר הנגב באזור מכתש רמון, לאחר שאיבדו את דרכם ושהו במקום כיממה וחצי. בני הזוג פונו לבית החולים סורוקה שבבאר שבע ושוחררו לביתם במצב טוב.
בני משפחה של השניים גילו שהם לא הגיעו למלון שבו הזמינו חדר ובעקבות כך חששו לשלומם. הקרובים פנו למשטרה והודיעו כי השניים נעלמו. האיכון הטלפוני הצביע על כך שהשניים שהו באזור מצפה רמון. המשטרה פתחה בסריקות אחריהם בסיוע מסוק וסיירי רשות הטבע והגנים. בסביבות השעה 10:00 איתר הצוות שבמסוק את דניאל מנופף לעברם, כשלידו כתובת S.O.S שהורכבה באבנים. "הייתי בטוחה שנמות",אמרה לילה.
דובר יחידת החילוץ דובי רול סיפר: "מצאנו את הרכב שלהם חונה בתחילת המסלול כמו שחשבנו. לא היו כל רמזים שיש בעיה. צוותי סריקות התחילו לסרוק את מסלול פרסת נקרות, וכשהבנו שאת המסלול שאנחנו מכירים לא פקד איש – התחלנו להרחיב את המעגלים". המתנדב רול ציין כי "הם היו אחרי יומיים וחצי בשטח, כמעט בלי מים. זה התחיל להדאיג אותנו ולכן העלינו מסוק של המשטרה. בסריקות עם המסוק הרחבנו את מעגל החיפוש. הסייר שלנו זיהה אותם מהמסוק". האזינו לראיון המלא: