מיגל ויטור סובל מרגישות ובספק לבאטומי

מיגל ויטור סובל מרגישות ובספק לבאטומי

ארבעה ימים בלבד לפני המפגש נגד דינאמו באטומי ביום חמישי הקרוב, יוסי אבוקסיס יכול להיות יחסית מרוצה. במשחק על המקום החמישי בגביע הטוטו, החבורה שלו גברה אמש (שבת) ביכולת פושרת 0:1 על מכבי חיפה והאקס ברק בכר, מה שיכול לתת הרבה ביטחון לקראת המשחק נגד הגיאורגים. עד אז, באר שבע יכולה להסתפק במענק גביע הטוטו על סך 480 אלף שקלים שבמציאות הנוכחית יקבלו כל מענק כספי בברכה.

בבאר שבע בסך הכל מרוצים מהניצחון, שהיה במשחק הרשמי הראשון יחד עם שלושת הזרים שיצאו ביום ראשון מהבידוד. "הניצחון יכול לתת לנו רק ביטחון", אמרו במועדון, "המשחק הזה חסר חשיבות ורצינו לעבור אותו בצורה טובה שתתן לנו אופטימיות וביטחון. היו דברים טובים אבל גם הרבה טעויות של חוסר ריכוז ודיוק. נהיה חייבים לעבוד על זה". מאמן הקבוצה יוסי אבוקסיס החמיא בסיום המשחק לשחקני ההגנה שהצליחו לשמור על רשת נקייה. שיר צדק ששיחק 90 דקות ביום ההולדת ה-31 שלו רשם הופעה שקטה לצד מיגל ויטור ולואי טאהא, כשהתוכנית של אבוקסיס היא לתת לצדק את הקרדיט בהרכב גם ביום חמישי.

במקביל ליכולת של שחקני ההגנה של באר שבע אמש, הבלם מיגל ויטור נפצע בברכו וזה גרם לדאגה גדולה בקבוצה. הפורטוגלי הרגיש כאבים וביקש להתחלף, כאשר האבחנה הראשונית של הצוות הרפואי לא סימנה טובות. שעתיים לאחר מכן ויטור הרגיש שיפור בזמן דריכה, אך לפי שעה הוא בספק למשחק הקרוב. התקווה בבאר שבע שמדובר ברגישות קלה בלבד ושהוא יוכל לפתוח נגד באטומי. רק לפני כמה ימים התבשרו על קרע ברצועה הצולבת בברכו של הבלם עמית ביטון והדבר האחרון שבבאר שבע צריכים הוא היעדרות ארוכה של בלם נוסף ואולי המשמעותי ביותר בחולייה האחורית.

דוד קלטינס שממשיך לקבל את הקרדיט בקישור על חשבון מרוואן קבהא, רשם משחק טוב ובישול. מי שגנב את ההצגה הוא סינטיהו סלליך, שכבש את שער הניצחון דווקא על האקסית מכבי חיפה ואת פרעון השטר הראשון שלו בקדנציה בבירת הנגב. עד כה מאוד מרוצים בקבוצה מהיכולת של סלליך ומאמינים שישתפר ויוסיף תוך כדי תנועה. "סינטיהו לא הפסיק לרוץ בכל רגע שהיה על המגרש, השער זה רק בונוס. אם הוא ימשיך לעבוד קשה באימונים נראה ממנו עוד הרבה", אמרו בקבוצה.

בבאר שבע ממשיכים במאמצים לצרף שני שחקני קישור זרים, אחורי ו-50:50. בצוות המקצועי רוצים לחזק את מרכז הקישור, כשהבעיה הגדולה ביותר היא משחק המעבר מההגנה לקישור. דוד סימאו שחזר לאא"ק היה זה שאחראי על התפקיד הזה וכעת חסר לאבוקסיס שחקן בסגנון של הפורטוגלי. אחד המובילים לאיוש עמדה זו, מרסלו מלי, כבר סיכם את שכרו אבל לא מתלהב להגיע לישראל. גם משפחתו לוחצת עליו להישאר בדרום אמריקה ולא לשחק בישראל. בבאר שבע ינסו לשכנע עוד קצת את מלי, אבל ממשיכים לנהל מו"מ עם שחקנים נוספים בעמדה הזו ובעמדת האחורי.

ביום שני הקרוב יערכו בדיקות קורונה במתחם הבית האדום בבאר שבע. לפי פרוטוקול אופ"א בזמן קורונה, הקבוצה המארחת חייבת לערוך בדיקות קורונה עד שלושה ימים לפני המשחק בזירה האירופית. קייס גאנם שלא נכלל בסגל בגלל פציעה אמור להיות כשיר לבאטומי, תומר יוספי עדיין בספק. הקשר הצעיר ינסה להתאמן בעוד יומיים ואם לא ירגיש כאסים חזקים בצוות הרפואי ינסו להכשירו. רמזי ספורי אמור להיות כשיר, למרות שהוא מחפש קבוצה. החלוץ הקולומביאני ג'ונתן אגודלו לא יכלל גם כן בסגל ולמחרת המשחק נגד באטומי יצא מהבידוד ויצטרף לחבריו.

צילום: הפועל 'תדיראן' באר שבע