בניו יורק טיימס מפרגנים לב"ש: שינתה את העיר

ההצלחה של הפועל באר שבע בזירה המקומית והבינלאומית לא נעלמת גם מהתקשורת העולמית.
בעיתון האמריקאי הנחשב, "ניו יורק טיימס", פורסמה אמש (רביעי) כתבה על אלופת המדינה ועל ההשפעה של הקבוצה מבירת הנגב על התושבים ועל מדינת ישראל.
"באר שבע היא עיר מעורבת, עם אוכלוסייה ערבית גדולה ובדואים המתגוררים לצד יהודים.
העיר הדרומית שונה מתל אביב במובנים רבים. היא מקום חם ומנומנם ונחשבת לפריפריה של ישראל, אבל בשנים האחרונות, במיוחד כאשר הזרקורים של אצטדיון טוטו טרנר מופעלים זה השתנה".
עוד נכתב בעיתון על האדומים מבאר שבע: “עכשיו, לפני כל משחק ביתי של הפועל באר שבע, עשרות אוטובוסים ובהם אלפי אוהדים מגיעים מהפרברים, הכפרים והערים בנגב מגיעים. גברים ונשים, צעירים ומבוגרים, לבושים בגדים אדומים, מגיעים בשירה כדי לצפות באלופת המדינה”.
"אין קבוצה בכדורגל הישראלי שמשפיעה כך על מצב הרוח של העיר," אמר עידו אלנבוגן, בעל פאב מקומי בן 26 כשהתקדם לעבר האצטדיון עם אביו לצפות במשחק הליגה מול בני יהודה תל אביב. "אם הקבוצה מנצחת, העיר היא מאושרת. אם הקבוצה מפסידה, כולם ביום ראשון מדוכאים".
בנוסף, בכתבה בחרו לציין שהמועדון הוקם בשנת 1949, שנה אחת בלבד לאחר שישראל הכריזה על עצמאותה, וברוב ההיסטוריה שלה לא היו הישגים משמעותיים להוציא את שתי האליפויות ב-1975 ו-1976 וכמובן האליפות האחרונה ב-2016.