צילום: דיאגו מיטלברג

אליניב ברדה: "הקרדיולוג אמר לי שאם עברתי את משחק הגמר, אני יכול להמשיך לאמן"

מאמן הפועל באר שבע באירוע שבת ספורט: זו הייתה החלטה משפחתית, הקבוצה חשובה לאלחמיד"

מאמן הפועל באר שבע, אליניב ברדה התארח היום (שבת) באירוע שבתספורט בעיר ודיבר בין היתר על עתידו של קפטן נבחרת הנוער, איליי מדמון: "אחת המטרות שלנו היא לפתח שחקנים צעירים מעבר לרצון לזכות בתארים. איליי עשה קפיצת מדרגה. האם הוא יקבל השנה דקות או לא?, זה תלוי בו".

ברדה העריך כי לאור ההישג של הנבחרת בטורניר והיכולת שהציג מדמון באליפות אירופה, הוא יזכה לביקוש בקרב קבוצות מחו"ל: "אני מקווה שהוא יישאר אצלנו, אבל בגיל הזה ואחרי הופעות כאלה, אם יש לו הזדמנות לצאת לחו"ל, זה יהיה דבר מדהים גם לנו כמועדון וגם לשחקן".

באשר להחלטה להמשיך ולאמן את הפועל באר שבע אמר ברדה: "לקח זמן עד שהתבשלתי עם ההחלטה. זו הייתה החלטה משפחתית והייתי חייב לבחון את זה גם מבחינה בריאותית. בשיחה שהייתה לי עם הקרדיולוג הוא אמר לי-אם עברת בשלום את משחק הגמר, אתה יכול להמשיך לאמן".

ברדה הוסיף בהקשר זה: "ברור לי שאני לוקח סיכון מקצועי גדול בכך שאני ממשיך לאמן, אבל יש פה גם סיכוי גדול. כשקיבלתי את ההחלטה לחזור ולשחק בישראל, לא היו הרבה אנשים שהמליצו לי לחזור להפועל באר שבע. מרביתם היו נגד ונתנו לי דוגמאות של שחקנים גדולים שחזרו לארץ ונכשלו. בסופו של דבר החלטתי לחזור ולשחק בהפועל באר שבע למרות שהיו לי הצעות כלכליות טובות יותר. היום, כשמסתכלים אחורה, מבינים שזו הייתה החלטה נכונה".

ברדה גם התייחס לפרסומים לפיהם הבלם חאתם אלחמיד מעוניין לעזוב את הפועל באר שבע. הוא חשף שבשיחה שקיים עם השחקן נמצא פיתרון שישאיר את אלחמיד בקבוצה: "הייתה לי איתו שיחה באימון הראשון שקיימנו העונה והבנתי ממנו שהפועל באר שבע חשובה לו והוא מוכן לעשות את הנסיעות הארוכות מהצפון לבאר שבע. אני חשבתי שזה לא יהיה נכון עבורו להמשיך ולעשות את הנסיעות האלה כל יום, וביקשתי שהוא ישכיר דירה בבאר שבע וזה מה שקרה. חאתם עושה מאמצים גדולים להיות איתנו".

02.07.2022
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.