צילום: פרטי

"הוא פשוט תקף אותי ונתן לי מכה חזקה בחזה"

תושב חורה בן 22, התפרץ אל בית העסק של אור ביטון מבאר שבע ולאחר כיומיים שב למקום ותקף אותה פיזית. "תחושה של חוסר ביטחון בעיר שלי" כתבה הצעירה בעמוד הפייסבוק שלה.

מאת: בת אל אלון

ביום שלישי האחרון אור ביטון, בת 21 מבאר שבע, עבדה בעוד יום שגרתי בסטודיו לבניית ציפורניים שברשותה, אשר נמצא בסמיכות לבית המגורים שלה ושל משפחתה. סמוך לשעה 16:00 התפרץ למכון בן מיעוטים, ללא כל אישור להיכנס והחל לשאול שאלות אשר הטרידו את ביטון. היא ביקשה ממנו לצאת, אך לשווא ומהר מאוד הסיטואציה הסלימה. לאחר עימות פיזי בין השניים בו דחפה ביטון את החשוד החוצה, היא סגרה את הדלת והתקשרה למשטרה. " הוא ניסה להתנגד ולפתוח את הדלת. חייגתי למשטרה, הוא שמע את השיחה וברח" היא סיפרה.

למשטרה לקח כעשרים דקות להגיע. עשרים דקות בהן ביטון נעלה את עצמה במכון מחשש שישוב. בהגעתה הסבירה המשטרה כי אין הרבה ביכולתה לעשות כיוון שלביטון אין שום פרטים מזהים על החשוד, והלכה. ביטון ובני משפחתה עזבו את הבית באותו הרגע ולמעשה לא שבה אליו עד ללכידתו מחשש שיגיע לנקום.

לאחר יומיים, בצאת יום הכיפורים, שבה ביטון בליווי שני אחיה לביתם ובעודם עולים במדרגות, כשאחיה מלפנים והיא מאחוריהם, הרגישה ביטון מישהו מושך אותה החוצה בחוזקה ואף מכה אותה. היא הביטה בפניו של התוקף וזיהתה אותו כבחור שהתפרץ לסטודיו שלה ממש יומיים לפני כן. "הוא פשוט תקף אותי ונתן לי מכה לחזה, הצלחתי לבעוט בו ולברוח לכיוון הכביש" סיפרה ביטון. היא החלה להיאבק בו ובמקביל צעקה לאחיה לעזרה. התוקף, שזיהה את אחיה מתקרבים, רץ לרכבו והוציא ממנו חפץ מסוים. לטענת ביטון ואחיה, הם חששו שמדובר בנשק והחלו לברוח מן המקום. במקביל, התקשרה ביטון למשטרה ואחיה צילמו את רכבו של התוקף.

התוקף, שמע את שיחתה של ביטון למשטרה ומיד הסתלק מן המקום. זאת לא לפני שצעק לעברה 'אני יודע איפה את גרה, את תשלמי על זה. זה יעלה לך בחיים שלך על זה שהתקשרת למשטרה". ביטון המפוחדת, ושני אחיה, המתינו כרבע שעה להגעת ניידת למקום. לאחר שמסרו את כל הפרטים שברשותם, כולל את מספר הרכב של התוקף, הפנו את המשטרה למצלמות שנמצאות באיזור שיכולים לסייע בלכידתו. השוטרים הבטיחו כי יסיירו באיזור, ויעדכנו אותו באותו הלילה את ביטון בהתפתחות. ביטון עצמה אף הגיעה לתחנת המשטרה הגישה תלונה על התוקף.

ביטון מספרת כי לא שמעה עוד מהמשטרה. ביום למחרת (שישי) החליטה לגשת לתחנה ולברר היכן עומדת התלונה שלה. לדבריה, היא מספרה לשוטרים מספיק מידע בכדי ללכוד את החשוד. זאת במקביל לעובדה שהיא ומשפחתה אינם חשים בטוחים בביתם כל עוד התוקף טרם נתפס. כשהגיעה לתחנה, ביטון מספרת כי נאמר לה שמשטרת ישראל לא עובדת אצלה, וכי הדברים לוקחים זמן.

חסרת אונים, שבה ביטון לביתה והחליטה לפרסם את המקרה שקרה לה בעמוד הפייסבוק שלה, ובקבוצות של תושבי באר שבע. כיממה לאחר העלת הפוסט לרשתות החברתיות (שבת) יצרו עמה קשר מתחנת המשטרה וביקשו שתגיע לזיהוי, שם גילתה כי החשוד נלכד. אך לא כאן הסתיימה הסאגה. ביטון משתפת כי לאחר הזיהוי נערך עימות בין השניים אליו היא מאוד פחדה להיכנס. בעת העימות כשענתה על שאלות החוקרים החשוד התלהם וקילל אותה ואף בשלב מסוים החשוד קם ממקומו במטרה לתקוף אותה וירק בפניה.

ביטון מספרת כי היא עדיין לא מרגישה בטוחה. החשש שהחשוד ישוחרר וישוב לנקום גדול מאוד. בנוסף, היא ובני משפחתה חוששים כי קרוביו של החשוד עלולים להגיע בעצמם אל בית המשפחה ולהתנקם בהם על שהתלוננו. " אני עדיין לא חזרתי הביתה ועדין עם צלקת. הלוואי והצדק יעשה ויפסיקו לשים אותנו קורבנות" היא מספרת בחשש רב.

ממשטרת ישראל נמסר: "במשטרת ישראל התקבלה תלונה בידי תושבת באר שבע כי בתאריך 14.9 הגיע לעסק שלה בבאר שבע גבר אשר נכנס לעסק והיא הוציאה אותו מהמקום, אז התקשרה למשטרה ובתגובה החשוד נמלט. שוטרים הגיעו למקום ופתחו בסריקות. החשוד לא אותר. בנוסף עלה חשד כי באירוע נוסף פגשה בחשוד אשר לדבריה תפס אותה בחוזקה ונתן לה מכה בצלעות/חזה. הקורבן ברחה ממנו תוך שהיא מתקשרת למוקד 100 וניידת משטרה החלה בסריקות.
לפני זמן קצר נעצר החשוד, תושב חורה בן 22, בחשד לתקיפה ואיומים. הרקע בחקירה והחשוד יובא בצאת השבת בפני בימ"ש השלום בבאר שבע. משטרת ישראל פועלת כל העת למען שלומו וביטחונו של האזרח הנורמטיבי ורואה בחומרה את האירוע. עם קבלת התלונה הלילה נפתחה חקירה ועד למעצרו של החשוד והרחקתו מהמרחב הציבורי. "

19.09.2021
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.