צילום: דוברות סורוקה

רואים את האור? אחת ממחלקות הקורונה בסורוקה נסגרה

על רק הסגירה ההדרגתית של מחלקות הקורונה בישראל – נסגרה מחלקת קורונה בסורוקה. כעת פועלות במקום מחלקת טיפול נמרץ קורונה ומחלקה פנימית קורונה

מאת: בתאל אלון

בבית החולים סורוקה נסגרה היום מחלקת קורונה, בראשותם של מנהל המחלקה ד"ר אלי רוזנברג, ומנהלת הסיעוד מלי ממן. כעת פועלות בסורוקה 2 מחלקות קורונה בלבד: מחלקת טיפול נמרץ קורונה ומחלקת פנימית קורונה. שתי המחלקות מאפשרות קליטה מיידית של מטופלים במידת הצורך.

ביחידה לטיפול נמרץ קורונה ובמחלקת קורונה בסורוקה, מקבוצת כללית, מאושפזים כעת 42 מטופלים. 16 מתוכם מאושפזים ביחידה לטיפול נמרץ קורונה, במצב קשה. 6 מטופלים מחוברים למכשיר האקמו.

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה מסר : "לאור הירידה בהיקף התחלואה בכל הארץ ובאזורנו, סגרנו מחלקת קורונה אחת מתוך השלוש. אני מודה לצוותים המטפלים מכל המחלקות שהפעילו את מחלקת הקורונה והתגייסו למשימה חשובה זו, דבר המעיד על הערבות ההדדית שלהם למען מטופלנו." עוד הוסיף וחידד ד"ר קדוש כי "למרות סגירת המחלקה יש לשמור על אופטימיות זהירה במיוחד בשל העובדה שעדיין מאושפזים מספר רב של חולים קשים ביחידה לטיפול נמרץ קורונה. בנוסף לכך, אנו בפתחה של עונת החורף, עם צפי לתחלואה משולבת".

מלי ממן, אחות אחראית, מחלקת קורונה ב': "משמח לסגור מחלקת קורונה, בתקווה שלא תפתח שוב. ראינו במחלקה באופן יומי ומוחשי את הכוח העצום של החיסונים. מעט המאושפזים שהיו מחוסנים חוו מחלה קלה יותר והאשפוז שלהם היה קצר יותר. בקרב הלא מחוסנים, המחלה התבטאה באופן קשה ואלים ולצערנו אף קטלני. החיסון פשוט מציל חיים!"

11.10.2021
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.