צילום: באדיבות אסותא אשדוד

נער בן 16 משוקדה מאושפז באשדוד עם תסמונת פוסט קורונה

הנער שהיה במצב קשה בגלל דלקת פימס עתיד להשתחרר לביתו בקרוב. משפחתו מדגישה את החשיבות להתחסן נגד הנגיף

מאת: אודי דוד בן דוד

נער בן 16 תושב מושב שוקדה בעוטף עזה מאושפז מזה כשבוע בבית חולים אסותא באשדוד בעקבות תלונות על חום ונפיחות בבלוטת הלימפה. מבירור המקרה נמצא שהנער סובל מדלקת פימס - דלקת רב מערכתית שתוקפת מחלימים מקורונה ועלולה להוביל לקריסת מערכות.

התסמונת הובילה את הילד לקריסת מערכות, בעקבותיה הונשם. כעת מצבו בשיפור ניכר והוא מתעתד להשתחרר לביתו. מקרה זה הוא המקרה התשיעי להתאשפז בביה"ח אסותא אשדוד עם תסמונת פימס בשנה האחרונה. שלושה מתוך תשעת הילדים הונשמו ושניים נזקקו לחיבור למכונת לב ריאה (אקמו). כל הילדים החלימו לאחר טיפול בבית החולים.

אמו של הנער, חנה כהן אלורו: "חשוב לנו להעביר את המסר הזה הלאה לכל המתלבטים והתוהים שאני מבינה את החשש לחסן ילדים ונערים, החיסון הוא באמת חדש וחסר מידע מושלם, אבל בין תופעות לוואי מחיסון לבין לחיות יש פער מטורף והלוואי ואף אחד לא יצטרך לעבור מה שעברנו השבוע שהטלטלנו בין חיים למוות וגם עכשיו עוד שיקום ארוך לפנינו".

ד"ר טל ברוש, מנהל היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד: "תסמונת פימס, על אף שאינה שכיחה, כבר דווחה במעל מאה ועשרים ילדים במדינת ישראל. מדובר אמנם על תסמונת יחסית נדירה, אך לעתים קרובות חמורה ומסכנת חיים. חשוב להבהיר שתסמונת זו מעולם לא דווחה בילדים שחוסנו כנגד קורונה, ולדעתי צריכה להיות במכלול השיקולים של הורים, ילדים ורופאים לגבי חיסון קורונה".

12.10.2021
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.