מתמחה בבית חולים בדרום הארץ: "מעל 20 שעות עבודה, חוסר שינה, המוח שלך כבר לא מתפקד 100%"

על רקע מחאת המתמחים הארצית, שוחחנו הבוקר ברדיו דרום עם אדהם בדוואן, בן 28, מתמחה בבית חולים בדרום הארץ שנמצא כרגע בתהליך התפטרות בעקבות מצב המתמחים המחפיר.

מאת: בתאל אלון

בדוואן מספר על העומס המטורף אתו הוא מתמודד במהלך התורנויות הארוכות. "זה קורע אותנו ומעייף אותנו" הוא אומר. "זה גורם לנו להרגיש תחושה מאוד רעה. אין לנו את הכוח האמתי והיכולת שאנחנו יכולים לתת בזמן שהגוף מאוד מאוד עייף. מעל 20 שעות עבודה, חוסר שינה, המוח שלך כבר לא מתפקד 100%."

בדוואן מביע תסכול רב על המצב, תסכול לו שותפים למעשה כלל המתמחים בארץ כיום, ובעקבותיו הם למעשה יוצאים במחאה ובהתפטרות. "אתה רוצה לטפל באנשים כמו שצריך אבל אתה לא יכול, כי כל הכוח שלך כבר הלך" הוא מספר בכאב. בדוואן מספר כי אורך המשמרות פשוט פוגעים בבריאות הפיזית והנפשית של המתמחים, שלא פעם שמים את המטופלים שלהם בעדיפות עליונה, והדבר אינו יכול להימשך עוד.

כשנשאל האם הוא שיתף מישהו מהבכירים שלו בתחושות ובעייפות הסביר כי יש חשש רב. "אנחנו מפחדים על העתיד ועל הקריירה שלנו. מבפנים זה מאוד קשה." בדוואן גם הסביר בשיחה כי התפטרות הוא לא המצב האידיאלי, אך המצב הגיע לנקודה הזאת. "זה מאוד קשה לעזוב מקום שעבדת בו וחווית בו, ובסוף אתה פשוט מוותר."

14.10.2021
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.