צילום: משרד האנרגיה

מתדלקים בתחנת דלק 'גבעות בר'? בנזין לא תקני נמצא בתחנה

מפקחים מטעם מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה מצאו כי הבנזין בתחנה אינו עומד בדרישות התקן והורו לבעלי התחנה להפסיק את שיווק הדלקים בתחנה עד להחלטת בית המשפט. זאת אחרי שרק לפני שלושה חודשים קיבלה התחנה צו סגירה חלקי בעקבות עבירה דומה.

דגימת בנזין, אשר נלקחה ביום שני, ה-11.10.21, על ידי דוגם של המעבדה במכון הישראלי לאנרגיה וסביבה, מתחנת הדלק "גבעות בר" שליד רהט (מספר תחנה 3040) נמצאה כלא תקנית. הדגימה הועברה לבדיקת מעבדה בה התקבלו תוצאות המעידות על כך שהבנזין בתחנה זו אינו עומד בתקן הנדרש. בעקבות כך, הודיע נציג מינהל הדלק והגז למנהלי התחנה כי עליהם להפסיק את שיווק הבנזין והסולר בתחנה עד לקבלת החלטת לבית המשפט, זאת לאור העובדה שהתחנה נמצאת בהליך משפטי בעקבות עבירות חוזרות ונשנות בתחום.

כזכור, רק בחודש יולי 2021 אישר בית משפט השלום בבאר שבע בצעד תקדימי להוציא צו סגירה חלקי לתחנה בעקבות עבירות חוזרות ונשנות של מכירת דלק לא תקני, כאשר נמצאה בתחנה יותר מדגימה אחת שאינה עומדת בתקן הנדרש.

ממשרד האנרגיה נמסר כי בחצי השנה האחרונה, זינק מספר התחנות בהן נמצאו דלקים לא תקינים, ביותר מ-100% ביחס שנתי, כך עולה מנתוני מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה. במשרד מייחסים את הבעיה לתופעה שהתגלתה לאחרונה, בה הבנזין/סולר נמהל בתוסף לא תקני, על מנת להקטין את תשלום מס הבלו על הדלק. מינהל הדלק והגז במשרד פועל ביחד עם רשויות אכיפה נוספות למגר את התופעה.

14.10.2021
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.