לוין | צילום: דוברות הכנסת

תיקון של עשרות שנים במערכת המשפט: היוזמה של יריב לוין מקובלת בכל מקום בעולם

שר המשפטים החדש, יריב לוין, מוביל דרך חדשה. ח"כ דני דנון: "הרעיונות שהוצגו הם טובים מאוד"

שר המשפטים, יריב לוין, הציג אמש (רביעי) במסיבת עיתונאים את הרפורמות המשפטיות שבכוונת הממשלה לקדם בתקופה הקרובה. הצעדים עליהם הכריז כוללים את שינוי שיטת בחירת השופטים, חקיקת פסקת ההתגברות, ביטול עילת הסבירות ושינוי מעמדם של היועצים המשפטיים.

ח"כ דני דנון אמר ל"בוקר טוב דרום": "היו בחירות בישראל והנושא של מערכת המשפט היה חלק מרכזי במערכת הבחירות הזאת, הציבור אמר את דברו ומבין שכדי למשול צריך לקבל את הכלים למסור ואנחנו מתחילים במהלכים, בשיקול דעת ובזהירות כי אלה דברים רגישים לשנים רבות".

יוסי ביילין אמר שהרפורמה נכונה אבל צריך למנות ועדה רצינית.

"לגבי הדרך אולי יש מקום לעשות את הדברים בשיקול דעת כי אנחנו משנים כללי יסוד. הרעיונות שהוצגו הם רעיונות טובים וכדי לגבש אותם נצטרך לשמוע מחקר השוואתי עם מדינות אחרות כי הרי בית המשפט לקח לו סמכויות וכוח לא לו. המערכת הפוליטית הייתה חלשה וברגע שנעשה את התיקון הזה נצטרך לעשות את זה בצורה חכמה". 

הפרשן הפוליטי של חדשות 12, עמית סגל אמר אתמול: "לא נמצא שום מקום בעולם שבו שופטים שלא נבחרו על ידי הציבור מכריעים בסוגיות פוליטיות מדיניות. יריב לוין עושה תיקון אגרסיבי וקצר לסיפוח זוחל בן 30 שנה של בית המשפט העליון ולקח לעצמו לפסול חוקים וחוקי יסוד בנימוק. קיבלנו הוכחה עד כמה יש צורך בתיקון חוקים במערכת המשפט".

05.01.2023
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.