הפרקליטות סגרה את התיק נגד אנדריי אוזן מסיבה של היעדר אשמה

הפרקליטות נענתה לשנות את סיבת סגירת התיק נגד ראש מועצת נאות חובב לשעבר מ"חוסר ראיות" ל"היעדר אשמה". אוזן: "לא היה רגע שבו לא הייתי משוכנע ובטוח בחפותי"

המשנה לפרקליט המדינה עורך הדין ליאת בן-ארי הודיעה היום לעורך הדין ציון אמיר כי החליטה לשנות את עילת סגירת התיק נגד ראש מועצת נאות חובב לשעבר, אנדריי אוזן מ"חוסר ראיות" לסגירה בשל "היעדר אשמה".

כזכור לפני כשלוש שנים נחקר אנדריי אוזן בחשד לביצוע עבירות של קבלת שוחד ועיברות נוספות ולאחר מאבק משפטי נגנז התיק בעילה של חוסר ראיות. אוזן סירב להסתפק בעילה זו לסגירת התיק ופרקליטו ציון אמיר הגיש ערר לפרקליטות המדינה וההחלטה שונתה היום לסגירה בעילה של "היעדר אשמה".

אנדריי אוזן הגיב: "אני יודע שהחלטה כזאת ועוד בדרג הזה היא נדירה ולא מובנת מאליה אבל לא היה רגע שבו לא הייתי משוכנע ובטוח בחפותי ובידיעתי כי לא היה בתביעה נגדי שמץ של אמת. לצערי נפלתי קרבן לאנשי עוולה שניסו לפגוע בי בכל דרך, ללא בחילה באמצעים. אני רוצה להודות לחברי וידידי עו"ד ציון אמיר ולאנשי אכיפת החוק ומערכת המשפט שעשו עבודתם נאמנה ופעלו לחקר האמת בתיק ועל החלטה שעושה צדק ואינה מותירה מקום לספקות, האמת חזקה מהכל".

עורך דינו של אוזן ציון אמיר הוסיף: "מהרגע הראשון לאחר בחינת הראיות היה ברור לי כשמש כי אנדריי אוזן פעל כדת וכדין וכי לא נפל שמץ של רבב במעשיו. אני שמח שעוה"ד ליאת בן ארי קיבלה את הטענות שלנו ללא הסתייגות ושינתה את עילת הסגירה. בכך בא לסיומו הטוב מאבק בן כמה שנים שבמהלכו אנדריי אוזן נאלץ לשלם מחירים כבדים בכך שלא יכול היה לקבל תפקידים ציבוריים בכירים שהוצעו לו ולא היה ראוי להם ממנו".

25.10.2021
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.