צילום פרטי

"כל פיסת אדמה שנוותר עליה תחזור אלינו בדם, כדאי שאנחנו נתאחד עכשיו": נטלי דדון בראיון ליורם סוויסה

משפיענית הרשת שעוסקת בהסברה בראיון לתוכנית "בחצי היורם". האזינו

"בימים האלה ההסברה היא סביב השעון והמון אנשים נוגעים בזה ומבינים את המשמעות והחזית היא חשובה ואנחנו עובדים מול המשטרה לאיתור תומכי טרור וקבוצת ידוענים שזורקת הכל לתוך המדיה ואנשים שאכפת להם ואף אחד לא תחת משכורת וכולם עושים את זה כי זה צו 8 להסברה".

נטלי דדון. צילום פרטי

את נתקלת בתגובות של פרו פלסטינים.

"אני מקבלת את זה כבר שנים וההסברה שלי הייתה סביב הזהות היהודית ככה שלא בדיוק עטפו אותי כל השנים ואני רואה אנשים שהם "חדשים" מקבלים איומים כגון 'תארזו, המוות שלכם בדרך' ומי שלא רגיל לזה נבהל כי זאת חזית שהיא לא קלה".

את מקבלת איומים ספציפיים?

"התחלתי בתהליכי הוצאת רישיון נשק כי אני חושבת שאף אחד מאיתנו לא חשב שיגיע ה-7.10. האנטישמיות קיימת בעולם לא מאתמול ולא מהשבת ההיא. הייתי עדה לכל השינויים ולכל התהליך הזה והרבה אנשים מסתכלים מעבר לכתף כי זה לא ימים רגילים".

העלית לעמוד שלך סרטון של אנשים שמורידים את התמונות של החטופים.

"זה מכאיב מצד אחד ומצד שני את רוצה לשבת ולשאול 'למה'. חיפשתי להבין למה זה קורה ולבדוק את זה ולא מצאתי היגיון. כשזה קורה בחו"ל אתה מנסה להצדיק וכאן זה עדיין לא מתיישב לי שדבר כזה קורה".

אני מזכיר לך שהונפו דגלי פלסטין בתל אביב עד אותו יום.

"תמיד נתנו להם את המקום להתרומם ולא ייתכן שאנשים בשם הדגל הזה ואידיאולוגיה מעוותת כזאת, הם לא רוצים שתי מדינות ודו קיום. הם רוצים את היהודים לים אבל הם אומרים לנו 'לא, אנחנו נחבק אתכם'. מישהו מאיתנו לא מעוניין בשלום? מישהו רוצה לשלוח ילדים לצבא? והנה ההוכחה שכל פיסת אדמה שנוותר עליה תחזור עלינו בדם".

את מאמינה שכל זה ייגמר? 

"זה נשמע למישהו הגיוני שמחזיקים כל כך הרבה אנשים בשבי והם מדברים על הפסקות אש, אני מקווה שהבנו את הדברים. אני נמצאת בקבוצות של אויבנו ומה הם מעלים בקבוצות כשאנחנו מפולגים ואולי זה מה שיאחד בינינו ואולי האחדות הזאת תהפוך לאמיתית באמת". 

07.11.2023
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.