מעיין ומפל אדם זכרה לברכה

"זכיתי לדעת בדיוק מה קרה ולהיות שם ברגעים האחרונים שלה": מעיין אדם ומירי מסיקה בראיון ליורם סוויסה על השיר לזכרה של מפל ז"ל

מעיין אדם שכתבה שיר לזכרה של מפל ז"ל ומירי מסיקה סיפרו על שיתוף הפעולה בראיון. האזינו

 "עוד לפני שאישרו לנו שמפל ז"ל נרצחה ופשוט שטף אותנו רק עצב ולא תקווה ולא נעליים", סיפרה מעיין אדם על אחותה מפל ז"ל שנרצחה במסיבת הטבע ברעים, "ממש ביצה תובענית של עצבות".

הזמרת מירי מסיקה ששרה את השיר לזכרה הוסיפה: "יש משהו במעיין באיך שהיא מתמודדת בעולם שהוא לא פחות ממעורר השראה, אני לא יודעת איך היא עושה את זה למרות שאפשר בקלות לשקוע ולא לקום".

מעיין: "גיליתי שיותר נעים באור. גם בשיר אנחנו מדברים על מפל של כאב כזה שלא בא לך להפסיק אותו גם אם זה כואב אז אני מבקשת שהצער יסחוף אותי לשם וכשאת עומדת לטבוע את מחפשת סלע או עץ להחזיק בהם ואת לא יודעת מה יגרום לך להרגיש טוב". 

 כששמעת את הדברים, זה גרם לך לשמוח? 

"אין לך מה. אם אתם לא יכולים להביא את מפל מה אתם יכולים לעשות בשבילי כבר ואז גיליתי מה הנצחה יכולה לעשות למשפחה שכולה. אני לא יודעת להסביר את זה וכשמישהו מלחין טקסט על שיר בשם "מפל" בארסנל של מירי מסיקה ושיתפתי אותה בזה כי חזרתי הביתה והתחלתי לבכות כי היא לא תראה את זה".

מירי: "אני מרגישה את הרוח של הבן אדם שלא נגמר".

מעיין: "זאת הייתה הנחמה שלי והשמחה שלי ויש לי עוד המון תוכניות לתת לה את חיי הנצח כי כל עוד נזכור אותה היא חיה". 

חזרת למקום של המסיבה? 

"הרגליים פשוט לוקחות אותך לשם. רציתי לגעת באדמה וזכינו לדעת בדיוק מה קרה ושהיא הייתה בידיים של האהוב שלה והתחבאה מתחת למשאית וירו במיכל הדלק של המשאית אז הם שחו ממש בבריכה של סולר וכל הדברים שלה בריח של סולר ויש לי את כתם הסולר הזה וממש להיות איתה שם ברגע האחרון שלה". 

08.11.2023
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.