צילום: באדיבות המשפחה

"כל לילה ארז צריך לשמוע את הקול של אמא שלו כדי להירדם וזה לא קורה כבר 45 ימים": אייל קלדרון בראיון ליורם סוויסה

אח של עופר ודודם של שני ילדיו ארז בן ה-12 וסער בת 16 שנחטפו לעזה בראיון לתוכנית "בחצי היורם"

"במיוחד ביום כזה שבו מציינים בכל העולם את זכויות הילד זה צריך להיות על ראש סדר היום התקשורתי והעולמי ואיך יכול להיות שילדים חפים מפשע ותמימים שלא יודעים מה זה מלחמה נחטפו מבתיהם באכזריות ללא נעליים", אמר אייל קלדרון דודם של ארז וסער, "הם נמצאים כרגע במנהרות ללא שום ידיעה מתי הם ישוחררו ולא רואים שמש במשך 45 ימים וזה פשע מלחמה. ארז בן 12 שחווה לא מעט סבבים וכל לילה הוא חייב לשמוע את הקול של אמא הדס ובלי זה הוא לא נרדם ואני רק יכול לתאר לעצמי באיזה מצב הוא נמצא. זה מטריף את הדעת שילדים נמצאים במצב כזה". 

ארז קלדרון. צילום: באדיבות המשפחה

בשעות האחרונות מדברים על עסקה שבה יחזירו את הילדים ואת האימהות הביתה. מה התחושה? 

"התחושה היא לא פשוטה כי אנחנו ברכבת הרים וסערת רגשות והעסקה הזאת בכל מקרה תהיה קורעת לב וקשה כי מדובר על חלק מהחטופים אבל הבנתי שאנחנו לא מתעסקים עם אנשים נורמטיביים שאפשר לדחות עסקאות כאלה ואחרות. אנחנו מתעסקים עם מפלצות. אנחנו חייבים לעשות הכל כדי להחזיר את מי שאפשר כרגע כדי שזה לא יהיה מאוחר מדי". 

ספר לי על הסרט שערכת.

"נאספנו קבוצה של אמנים ישראליים וחשבנו איך אנחנו יכולים להנגיש לעולם את הסיפור של הילדים וכולם מתחברים לחלומות של ילדים ויצרנו בסרטון את החלומות של ילדים בכל העולם לעומת החלום של ילדה ישראלית שרק רוצה לחזור הביתה". 

20.11.2023
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.