"באר שבע הצליחה לענות לנו על כמה פרמטרים, יש פה גם אילוץ וגם הזדמנות": תושבת נירים בראיון על ההחלטה לעבור לבירת הנגב

ענת מרלא מקיבוץ נירים בראיון לתוכנית "בוקר טוב דרום" על המעבר לבירת הנגב והמפגש עם רוביק דנילוביץ'

"אני בירושלים וטסתי אתמול למרכז לפגישות אבל אנחנו ממוקמים באילת כל קהילת נירים כבר יותר משישה שבועות", ענת מרלא מקיבוץ נירים, "השלמנו תהליך קהילתי מואץ אבל מעמיק ובחינה של חלופות שונות והחלטנו לפני יומיים שאנחנו עוברים לבאר שבע".

שתפי אותנו בלבטים שהיו.

"הושלכנו למציאות מאוד מאתגרת שאף אחד לא שיער אותה. האתגר הכי גדול היה להפנים ולהבין שאנחנו לא נוכל לחזור הביתה לתקופה ממושכת. חמישה נרצחו וחמישה נחטפו לעזה ויש נזקים מאוד גדולים לבתים שנהרסו ונשרפו שייקח הרבה מאוד זמן לשקם אותו". 

מה עוד עמד על הפרק? 

"בחנו גם חלופות עירונים אחרות. היינו בנתניה והיינו בירוחם ובכל המקומות פגשנו הכנסת אורחים מדהימה. באר שבע הצליחה לענות לנו על כמה פרמטרים שהגדרנו אותה, יש פה גם אילוץ וגם הזדמנות כי החלופה הכפרית היא לא ריאלית. אין כיום מקום במרחב הכפרי שיכול לאפשר את זה ומעבר לזה לאנשים היה צורך לחזור לשגרה". 

מה היה החשש שלכם? 

"החשש הכי גדול זה מה יהיה עם הקהילתיות שלנו. אני יודעת שקהילות עירוניות מאוד חזקות בבאר שבע. אנחנו נהיה מרוכזים בכמה מוקדים כמו שכונת הפארק ושכונה נוספת במרכז העיר. נפגשנו עם רוביק דנילוביץ' ועם הצוות הבכיר שלו והאמירה הייתה ש'כל מה שאתם צריכים - אנחנו כאן'. אנחנו צריכים כרגע את הפיתרון של הדיור ובמקביל גם מרחבים חינוכיים והתכנסות של כל הקהילה". 

מתי זה יקרה? 

"תוך מספר שבועות עד חודש וחצי נוכל להעביר את הקהילה". 

21.11.2023
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.