צילומים: Juan Fajado,ינאי יחיאל

"מה שיפה זה שאנשים כבר יודעים שהכוח בידיים שלנו, המפגשים עם האנשים מרגשים אותנו": דיוויד ברוזה ואברהם טל בראיון ליורם סוויסה

הצמד שהוציא דואט מרגש סיפר בראיון על המפגש עם המשפחות של החטופים והחיילים. האזינו

"אם אתה מסתכל על זה בצורה פילוסופית זה מבחן רציני מאוד וכל אחד לוקח ומוציא מעצמו את מה שהוא יודע", סיפר דיוויד ברוזה ואברהם טל הוסיף: "אנחנו האמנים רואים המון פנים של מה שקורה וכשאנחנו הולכים אז אנחנו רואים את הפצועים, המפונים, הניצולים, החיילים ומשפחות החטופים ולהגיע לחיילים אתה מתמלא באהבה ושמחה למדינה שלנו ולמשפחות זה שובר לך את הלב לרסיסים והכל מתחבר. מה שיפה זה שאנשים כבר יודעים שהכוח בידיים שלנו".

דיוויד, איך נולד החיבור הזה?

"היה לי רעיון שהרגשתי בתוכי שאני חייב לכתוב משהו ואמרתי שאני לא רוצה לעשות את זה לבד ואני חייב מישהו לצידי. נפגשנו עם אברהם לפני איזה חודשיים במסעדה קטנה ונהיה קליק כל כך טבעי ומוזיקלי. עמדנו אחד מול השני והתחלנו לכתוב". 

יכול להיות שזה בא מתוך המסע הזה של חרישת הארץ? 

"היום יצאנו מאילת, אחרי זה עפולה וחיפה ומגידו. אתה פוגש אנשים, רואה פנים ושומע סיפורים ובהרבה מקרים אנשים בוכים ושרים ובסוף רוקדים. הכי קשה זה לוויות והמקום של לשמח את המשפחות והחיילים זה מטורף וזה נהיה איזה סשן טיפולי עם החבר'ה של המסיבה. לפעמים הם מספרים לך סיפורים שהלב שלך נמחץ, ילד בן 20 שלקח נשק למחבלים והציל שם מלא אנשים וזה פתח לי אהבה לכולם. זה פתח משהו בחיבור היהודי בין כולם".

דיוויד, יש לך הרבה הופעות בחו"ל. זה משפיע עכשיו?

"אני עצרתי את השנה הזאת אז אני לא יכול להגיד לך. אני פתאום סוגר הופעות בספרד ואני אומר לעצמי שאולי זה לא הזמן".

21.11.2023
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.