"סיון הייתה הילדה הטובה של הבית, רצתה לעשות טוב כל הזמן": נועה אלקבץ נפרדת מאחותה שנרצחה בכפר עזה

נועה אלקבץ בראיון לתוכנית "בחצי היורם": הצעתי להפוך את השכונה שספגה מכה קשה בכפר עזה לסוג של מוזיאון"

"זה קשה וגם אמא ואבא הם לא אותם אמא ואבא שהיו לי, הם אחרים לגמרי וכואבים מאוד", סיפרה נועה אלקבץ, אחותה של סיון שנרצחה בכפר עזה, "אנחנו ארבעה אחים והיא האחות הקטנה בבית והיא הייתה הילדה הטובה של הבית. הגיעו עד אליה לבית שלה ולמיטה שלה. הרבה פעמים הייתי אומרת לה 'סיון את לא צריכה לרצות תעשי שטויות כמו שאת רוצה' ובסוף אתה רואה שזה האופי שלה להיות הרבה בבית עם ההורים והיא בעיקר עשתה טוב כל הזמן".

גם את היית שם באותה שבת בכפר עזה.

"אותי ואת אמא ואבא ואת אחי גיא הצליחו לחלץ. אנחנו לא עברנו את מה שהם עברו שם והלחימה שם נמשכה עד יום רביעי אחרי צהריים. הם היו שם בשכונה הזאת ובקושי יש שם ניצולים והרוב שם נרצחו או נחטפו".

את בעצמך נלחמת איתם?

"ניסו לפתוח לי את הדלת של הממ"ד ואחרי 5-7 דקות הם ויתרו. הם לא היו כל כך חדורי מטרה כמו אצלם". 

את ניסית להתקשר לסיון?

"היינו בקשר בקבוצה של המשפחה ובשלב מסוים סיון הפסיקה לענות בשעה 11:15. האמנתי שהכל יהיה טוב כי גם בכל השכונה אף אחד לא ענה ואמרנו שאולי בגלל שנפל התקשורת ועוד מעט הלחימה תיפסק וצה"ל ישתלטו וראיתי שזה לא".  

למה את מתגעגעת? 

"להכל איתה. אני חשבתי להציע רעיון שאת השכונה של הדור הצעיר לעשות אותה מאין מוזיאון. זה לא יצטרך הרבה עבודה ושאנשים יבואו לראות ויעשו סיורים במקום הזה ויראו את מה שעברנו כי זה מייצג את כל מה שקרה בקיבוץ".  

אתם רוצים לחזור לשם? 

"את הקיבוץ יצטרכו להקים מחדש ואני חושבת שזה יהיה נכון לעשות את זה ולחזור לחיות בביטחון אמיתי ולא רק כאשליה כי מישהו צריך לאייש את המקום הזה". 

21.11.2023
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.