צילום: דורון פז

"השיר הזה הוא גם בשביל הילדים והחיילים שאנחנו מגדלים ולנו צריכה להיות אחריות לתת להם תקווה": טל מוסרי ואייל לוי בראיון ליורם סוויסה

מגיש ערוץ הילדים וכוכב הרשת שחברו כדי לחדש את השיר "זה לא כל כך פשוט להיות כאן ילד" בראיון לתוכנית "בחצי היורם"

"את השיר הזה אני שרתי על במת הפסטיגל בשנת 1997 וזה מטורף איך אחרי כל כך הרבה שנים המילים האלה עדיין מהדהדות בטח כשאנחנו בשבוע כל כך מרגש שאנחנו רואים את הילדות והילדים חוזרים מעזה", סיפר טל מוסרי, "לגדול כאן כילד בימים האלה המילים של השיר הן קטנות לעומת מה שהילדים פה עוברים אז אייל לוי ואני החלטנו לחדש את השיר הזה וצילמנו גם קליפ חדש. כשילד כותב את האמת על החיים שלנו כאן זה כל כך מדויק ואמיתי".

איך הגעת לאייל?

"הילדים הפרטיים שלי מאוד אוהבים את השירים של אייל והחיבור הראשוני היה כשהוצאנו יחד עם להקת הייפ קרו שליווה את שידורי הקיץ של ערוץ הילדים. אני אירחתי את אייל בשידורים שלי בערוץ הילדים עכשיו ופתאום אחרי השידור דיברנו על זה. צילמנו את הקטעים שלנו בקליפ ואני פשוט עצרתי בצד ולא הצלחתי לעצור את הדמעות".  

אייל, איך אתה מתמודד עם הימים האלה?

"הייתי בהלם כשהמלחמה התחילה והבנתי שאני חייב לעשות משהו. יש שיר שאבא שלי (רועי לוי, להקת שוטי הנבואה) כתב פעם שקוראים לו 'אתה לא לבד' שהיה עוזר לי תמיד. רציתי להוציא את זה לכל ילדי ישראל והשיר יצא והתחלתי להופיע בהתנדבות".

כשאתה פוגש את הילדים המפונים, איזה אנרגיות אתה מקבל מהם?

"ברגע שאתה מגיע להופיע אתה רואה את עם ישראל ואת הכוח שלו. שרתי את השיר הזה וזה ההצלחה האמיתית". 

טל, השיר הזה מזכיר לך את התקופה של השיר המקורי? 

"בשנת 1997 סבלנו מפיגועים ואנחנו חיים פה על החרב כל הזמן. השיר הזה הוא גם בשביל החיילים והילדים שאנחנו מגדלים פה בישראל הם הכי חזקים והכי גיבורים ולנו צריכה להיות אחריות לעשות הכל כדי לתת לילדים את התקווה ואת המדינה שהם יכולים לחלום עליה".  

28.11.2023
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.