צילום: באדיבות המשפחה

"נפגשתי עם מורן והיא הייתה שמחה ומרוגשת, מבחינה פיזית יש לה פציעה ברגל והנפש צריכה להחלים": בת דודה של מורן ינאי בראיון

כנרת שטרן, בת דודה של מורן ינאי מבאר שבע ששוחררה משבי החמאס בראיון: "היא מצאה את הכוח להתמודד שם והיא מדהימה"

מאת: יגאל ברמן

אחת החטופות ששוחררה אמש (רביעי) משבי החמאס היא מורן ינאי, בת 40 מבאר שבע שנחטפה ממסיבת הטבע בנובה. בת דודה שלה, כנרת שטרן, שכבר פגשה את מורן וחיבקה אותה סיפרה ל"רדיו דרום" על מצבה.

"היא פה וחיבקנו אותה ונגענו בה ואין לי מילים להתחיל לתאר מה שעבר עלינו ב-54 הימים האחרונים", סיפרה כנרת שטרן, "אפילו חברים רחוקים לא מפסיקים לדרוש בשלומנו ובשלומה והקשר בין המשפחות הוא מדהים הם כולם חלק מאיתנו. בסופו של דבר יש אמא שצריכה לישון בבית שהבת או הבן שלה לא לידה ומגיע לכולם את המקום הזה של הריפוי וההשלמה".

מורן ינאי. צילום: באדיבות המשפחה

מה שלומה של מורן? 

"אני נפגשתי איתה הבוקר וחיבקתי איתה. היא הייתה מאוד שמחה ומאוד מרוגשת וזאת הייתה הצפה חושית שאי אפשר לתאר אותה. יש רגעים של הבנה של מה שקרה ופלאשבקים עם כל המצב שמתאר את הקושי והמצוקה שהיא שרתה בו. מבחינה פיזית היא שברה את הרגל ואנחנו בבירור רפואי אבל היא במצב טוב והנפש צריכה להחלים".

מה קרה לה שם? 

"מה שהחזיק אותי ועוד בני משפחה במהלך כל התקופה הזאת היא האמונה שהיא חזקה ויש בה את הכוח והיא באמת הייתה מאוד חזקה והצליחה לשמור על עצמה וזה נתן בי המון המון תקווה שיהיה טוב והיא חזקה ואני רוצה להאמין שכולם יחזרו וצריכים להחזיר את כולם".

היא בעצם נחטפה ממסיבת הטבע בנובה. 

"מורן מעצבת תכשיטים והגיעה למכור את התכשטים שלה ופתחה דוכן שם. היא נחטפה משם והיה לנו גם סרטון של החטיפה ועכשיו אני יודעת להשלים חלקים מהפאזל. היא הייתה בשבי ועברו עליה דברים לא פשוטים אבל היא שרדה אותם. היא אמרה לי משפט של 'אנחנו כל הזמן מנסות להיות כאן ועכשיו ובעצם בשבי לא הייתה לי ברירה כי איבדתי תחושת זמן'. אני לוקחת את המשפט שלה וזה למצוא את הכוח להיות כאן ועכשיו". 

30.11.2023
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.