צילום: בן בודה

אליניב ברדה על אוהד מונדר ששוחרר מהשבי: "זה מצמרר שהוא שמע את הברכה שלי"

מאמן הפועל באר שבע לקראת המשחק מול מכבי חיפה: "הזרים קיבלו תדרוך מקיף, באים לעשות את המקסימום"

מאת: איציק כלפי

ליגת העל תחזור בסוף השבוע באופן רשמי וגם תוכנית הספורט של רדיו דרום חוזרת הערב (חמישי) בשעה 18:00. הפועל באר שבע תפגוש ביום ראשון (20:30) את מכבי חיפה בסמי עופר והמשחק יועבר בשידור ישיר ברדיו דרום.

"יהיה משחק ספורטיבי. אנחנו באווירה של אחדות", אמר המאמן אליניב ברדה לקראת המשחק, "להגיע לאצטדיון ריק זה לא פשוט, נצטרך להביא אנרגיות מבפנים. הלוואי והיה לי משחקים רשמים לראות את השחקנים, זה יתרון של מכבי חיפה אבל אין תירוצים. באים לעשות את המקסימום. יודעים שנכנסים לתקופה של שלושה משחקים בשבוע".

ברדה התייחס גם לסיפור השלט במשחק של מכבי חיפה נגד הפועל פ”ת: “המנכ”ל גיא פרימור דיבר עם כל הזרים, כולם מבינים את הסיטואציה. בתחושה זה כאב, אנחנו מחכים לחטופים שלנו. לא רוצה להיכנס לעניינים של מכבי חיפה".

על הברכה שהגיעה לאוהד מונדר בן ה-9 בשבי ושחרורו מעזה חזרה לישראל: "מצמרר שהוא שמע שבירכתי אותו מהשבי. אתה מקדיש 20 שניות ואתה לא תמיד מאמין שזה יגיע ליעד. שמחתי לשמוע שהוא השתחרר, מחכה שהוא יוכל לחזור למשחקים שלנו. קיוויתי שזה יגיע ואם זה טיפונת יכל לעזור לו זו הייתה כל המטרה”.

ברדה דיבר על הסכנות שתהיה אזעקה במהלך משחק: ”דיברנו עם הזרים, הם קיבלו תדרוך מקיף מהמנכ”ל גיא פרימור. הכול נעשה בהוראות פיקוד העורף. כולם יודעים את ההוראות, נקווה שזה לא יתפוס אותנו במשחק”

במהלך המלחמה עזבו את באר שבע פטריק קלימלה וכריסטופר פטרסון: "זה היה סיכום על פרידה הדדית, באנו אחד לקראת השני ולא רצינו להכריח אף אחד להישאר", אמר ברדה, "אנחנו מאושרים ששאר הזרים מבינים את הסיטואציה. מאוד מקווה שכן נוכל להתחזק ולחזור לשגרה מלאה, אבל אף אחד לא יכול להבטיח את זה. ננסה לעבור את התקופה הקרובה בצורה הכי טובה”.

30.11.2023
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.