רגעים מרגשים בסורוקה: שחרור האחים אלזיאדנה ונילי מרגלית גרמו להרבה שמחה

האחים ששוחררו מהשבי הגיעו במצב גופני טוב. הצוותים הרפואיים התרגשו משחרור האחות

רגעים מרגשים נרשמו הלילה (בין חמישי לשישי) בסורוקה, עם הגעתם של בילאל אלזיאדנה בן ה -18 ועאישה אלזיאנדה בת 17, אח ואחות ששבו לישראל מהשבי בעזה.

שני צוותים ייעודיים נערכו מבעוד מועד לקבלת בני המשפחה בבית החולים, ובהמשך לקבלתם של בילאל ועאישה אלזיאדנה: צוות רפואי, סיעודי, סוציאלי, כולם דוברי השפה הערבית. עם הגעתם הם עברו בדיקה רפואית, מצבם הגופני טוב. המפגש המשפחתי היה מרגש ועוצמתי והעניק הרבה תקווה לצוותים בסורוקה. ברגעים אלה ובימים הקרובים, צוות בית החולים יעניק למשפחה מעטפת טיפול מלאה על פי כל צורך, במתחם המיוחד אשר הוקם עבור השבים.

התרגשות גדולה נוספת נרשמה אמש בבית חולים סבן לילדים בסורוקה עם שחרורה של נילי מרגלית, שנחטפה מביתה בקיבוץ ניר עוז לשבי בעזה, בשבת השחורה ב 7 באוקטובר. נילי עובדת כאחות מלר״ד ילדים. 

חבריה לעבודה מספרים עליה שהיא אחות מוערכת, מקצועית וחדת אבחנה, מלאת חמלה ובעלת גישה מיוחדת לטיפול בילדים. מהווה מודל לחיקוי. בנוסף לעבודתה בסורוקה, היא גם מכשירה את דור העתיד של הסיעוד.

בתחילה לא היה ברור מה עלה בגורלה והיא הייתה בגדר נעדרת, עד לעדותה של יוכבד ליפשיץ, אחת הנשים ששוחררו משבי החמאס ובת קיבוץ ניר עוז, שסיפרה כי נילי נחטפה והיא בחיים, וכמו בשגרה גם בשבי היא מטפלת בפצועים ודואגת להם.

01.12.2023
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.