צילום: אלכס קולומויסקי, מערך הסברה קק״ל

"כששלחתי ארבעה לוחמים לצבא זה לא כדי שנשב בבית ב-7.10": בקק"ל החליטו להנציח את הסיפורים של הנשים באופקים

קק"ל חנכה את "דרך הגיבורות" שהמטרתו להנציח את הסיפורים של הנשים בשבת השחורה. האזינו לראיון מהתוכנית "דידי לוקאלי"

ככל שעובר הזמן מאז מתקפת החמאס ב-7/10 מתגלים לנו עוד ועוד סיפורים על נשים ישראליות שפעלו בקור רוח והצליחו במעשיהן להציל חיים של עשרות אנשים. (שוטרות, מגבניקיות, מתנדבות מד"א וזק"א ).
קק"ל החליטו להנציח ולהוקיר את גבורתן של הנשים היקרות ונטעו בטקס חגיגי יחד עם 20 גיבורות את "דרך הגיבורות" בכניסה לפארק אופקים.

צילום: אלכס קולומויסקי, מערך הסברה קק״ל

"בשונה ממלחמות קודמות ראינו המון נשים שהתייצבו להילחם והחלטנו להוקיר את הגבורה שלהן ב"דרך הגיבורות" בפארק אופקים וההולכים בה יוכלו לשמוע את סיפורי הגבורה שלהן", סיפרה יפעת עובדיה לוסקי יו"ר קק"ל.

טלי חדד הייתה בביתה באופקים עם בנה איתמר בשבת כשמחבלי חמאס חדרו לעיר. היא אמרה לבנה הלוחם בצה"ל לצאת עם נשקו להציל אנשים ויצאה בעצמה לסייע לפצועים - עד שמצאה את בנה פצוע לאחר שחילץ משפחה. היא טיפלה בו, חברה למד"א, ושבה להציל 13 פצועים נוספים.

הגיבורות של ה-7.10. צילום: אלכס קולומויסקי, מערך הסברה קק״ל

"אני גננת ומחנכת ילדים מגיל קטן לאהוב את מדינת ישראל וזה עובר גם לילדים שלך שזה הבית וזה שלנו", סיפרה טלי חדד, "כששלחתי ארבעה לוחמים לצבא זה לא כדי שנשב בבית כי לוחם הוא לוחם בכל שעה ובכל זמן. הרוח והמטרה היא להגן על מדינת ישראל בכל מקום שהוא יהיה".

את יצאת אחריו כדי לעזור לפצועים.

"תוך כדי אני מבינה שאנחנו בקרב קשה אז החלטתי לפנות פצועים והפצוע הקשה ביותר היה הבן שלי. עמדתי בזה ופיניתי אותו לסורוקה והוא לוחם וגיבור ואני המשכתי לפנות פצועים".  

15.01.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.