צילום: דוברות המשטרה

הותר לפרסום: השוטר רן גואילי שלחם בשבת השחורה נרצח ב-7.10

גואילי, לוחם היס"מ ממיתר שמשפחתו קיבלה הודעה שנחטף, נרצח וגופתו מוחזקת בעזה. חברו כתב: "לעולם לא אשכח את החוויות המשותפות והשיחות איתך"

הותר לפרסום: רס"ל רן גואילי ז"ל, לוחם יס"מ נגב במחוז הדרומי, אשר פעל בעוז ובחירוף נפש בחזית הלחימה מול האויב נפל בקרב בעלומים בשבעה באוקטובר. 

ועדת מומחים שהתכנסה בתאריך 30/01/2024 בהשתתפות נציגי משרד הבריאות, גורמי המודיעין, משטרת ישראל, משרד הדתות והרב הראשי לישראל, קבעה עפ"י הממצאים שהוצגו בפניה כי רן גואילי ז"ל אינו בין החיים. רן נרצח ב- 7/10/2023 וגופתו נחטפה ומוחזקת ע"י ארגון טרור. יהי זכרו ברוך. מהמשטרה נמסר כי משטרת ישראל תעמוד לצד המשפחה השכולה ותלווה אותה לעד.

רן גויאלי. יהי זכרו ברוך

אלון עמית, חברו של רן כתב: "רנייייי חבר אהוב💔💔 כמה ימים לפני שמחת תורה פתחתי את הדלת במספרה של רועי וראיתי אותך יושב במקום הקבוע שלך בשיא שלך שמח ומאושר. החצי שעה האחרונה שלנו ביחד במחשבות שלי כבר ארבעה חודשים ומשקפת חלק קטן מהאדם המדהים שאתה שלא ניתן לתאר בפוסט ובמילים בכלל. שאלתי אותך למה אתה עם קיבוע ביד וסיפרת לי שנפצעת בעבודה ואתה כבר רוצה לחזור לאופנוע. דיברנו על העתיד וישר התעניינת מה אני עושה בימים האלו. סיפרת לי על החוויות והחברים, אמרת לי שאתה רואה את עצמך ממשיך לקריירה במשטרה. רועי שיתף אותנו שיש לו בעיה בירוקרטית ובלי שביקש מיד הרמת שיחות עד שמצאת פיתרון. שיתפת אותי שראית את אחי שבוע לפני מסתכל לשנייה בפלאפון בנהיגה וסימנת לו עם הצ'קלקות, הוא היה בטוח שנפל על שוטר שיתן דוח, אבל אתה התקרבת לחלון, הורדת את הקסדה בחיוך ואמרת לו "אוהב אותך פעם אחרונה" וביקשת ממנו להיות זהיר. לא אשכח לעולם את החוויות המשותפות והשיחות איתך, מי שלא הכיר אותך הפסיד. 

ב7/10 ששמעתי שאתה נעדר והית באזור לחלץ ולהציל אנשים לא הופתעתי שלמרות הפציעה שלך זו לא היתה התלבטות בשבילך. ניהלת קרב של גיבורים בקור רוח, נלחמת וחיסלת את הרוע בקרב אירועי עד שמסרת נפשך כגיבור ולוחם שמקיים את מצוות "לא תעמוד על דם רעך" וקידוש ה' בשמירה על המולדת. כל יום חשבתי איך לפעול והאם אני עושה מספיק בשביל להחזיר אותך כי אני יודע שהית עושה אותו דבר בשבילי, אבל זה לא "היתה עושה", אתה עשית ופעלת. עשית הכל להגן עלינו. מלבד הגיבור שאתה אזכור אותך תמיד חבר אמת, אהוב על כולם, אוהב להנות מהחיים, איש ישר עם עקרונות וערכים, תמיד מדבר לעיניין בגובה העניים עם נוכחות עוצמתית ושלווה".

31.01.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.