צילום: דוברות המשטרה

כותרות השבת: חבר כיתת הכוננות ביישוב רתמים ירה למוות בפורץ ששלף לעברו סכין

שני קטינים תושבי ביר הדאג' שחדרו ליישוב יחד עם המנוח נעצרו לחקירה

מאת: דור יחזקאלי

היום (שבת) לפנות בוקר זיהה איש בטחון של היישוב רתמים 3 חשודים שטיפסו מעל גדר ההיקפית של היישוב וחדרו לתוכו פנימה. כוח כיתת הכוננות של היישוב הוקפץ למקום ועצר את שלושת החשודים, תושבי היישוב ביר אדאג' ופזורת נאות חובב.

במהלך תחקור המעורבים במקום, אחד החשודים ביקש מחבר כיתת הכוננות להתקרב אליו, קרע את האזיקון שהוצמד לידו ושלף סכין מכיסו. חבר כיתת הכוננות, שזיהה את הסכנה, ירה לעברו באמצעות אקדחו האישי שהחזיק ברישיון וניטרל את החשוד במקום.

החשוד, תושב פזורת נאות חובב, בשנות ה-20 לחייו, פונה במצב קשה למרכז הרפואי סורוקה ובהמשך נקבע מותו בבית החולים.

כוחות משטרה שהגיעו למקום ערכו סריקות, אספו ראיות וממצאים בזירה, וביצעו במקום את מעצרם של 2 תושבי היישוב ביר אדאג', שנלקחו לחקירה המנוהלת בתחנת שגב שלום של מרחב הנגב במחוז הדרומי.

המשטרה פתחה בחקירה מיד עם קבלת דיווח אודות האירוע תוך הגעה מהירה לזירה, איסוף ממצאים במקום וגביית עדויות, ותבצע את כלל הפעולות הנדרשות, באופן יסודי, על מנת לברר את נסיבות האירוע ובמטרה להגיע לחקר האמת.

בתוך כך, מסגרת החקירה, המשטרה תבקש כי גופתו של המנוח, בן 18, תשלח לנתיחה ובדיקה במכון לרפואה משפטית. 2 קטינים, בני 17, תושבי היישוב ביר הדאג', שחדרו ליישוב יחד עם המנוח, נעצרו לחקירה בתחנת שגב שלום ועל בסיס חומר הראיות שייאסף נגדם הם יובאו היום לדיון בבית משפט השלום בבאר שבע בבקשה להאריך את מעצרם.

עו"ד אניל אבו גררה שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את הקטין שחשוד בהשגת גבול עם נשק למושב רתמים: "מדובר באירוע חריג בו נהרג צעיר. הקטין שנעצר הוא תלמיד בית ספר ללא עבר פלילי. לטענתו נעצר בשדות של הישוב נאזק ביחד עם שני חבריו ועיניו כוסו. הוא מכחיש שהיה ברשותו סכין ושהתנגד למעצר. אנו מצפים מהשטרה לחקור את המקרה, ומקווים שהקטין שנמצא במצב נפשי קשה לאור האירוע ישוחרר בהקדם". המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו ב10 ימים ובית המשפט האריך את מעצרו ב3 ימים.

03.02.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.