צילום פרטי

"אני לא מצליחה לעכל את זה שלא תהיי לידי ואני לידך": שני גורן ששוחררה מהשבי כותבת לארבל יהוד שעדיין בעזה

שני גורן מניר עוז ששוחררה מהשבי לפני כחודשיים כותבת לחברתה הטובה: "כשחזרתי השאלות הראשונות היו על המשפחה ועלייך"

מאת: דור יחזקאלי

מרגש: שני גורן, החטופה ששבה הביתה פרסמה היום מכתב פתוח לחברתה הטובה ארבל יהוד, ובו היא מספרת על רגעי החטיפה, שהותה בשבי, והדאגה הרבה לחברתה הטובה שנשארה מאחור בעסקת החטופים.

שני גורן וארבל יהוד. צילום פרטי

כזכור, שני גורן היא אחת מבין 77 תושבי ניר עוז אשר נחטפו בביתם בבוקר השבת השחורה. שני שמתפקדת כאשת חינוך בקיבוץ, עברה דרך ארוכה עם ילדי הקיבוץ, ביניהם איתן יהלומי שנחטף גם הוא, וחזר בעסקת חטופים. גורן חזרה ארצה במסגרת עסקת חטופים בתאריך 30/11.

במכתב המרגש, גורן מתחילה את דבריה בפנייה לחברתה הטובה ארבל יהוד, תוך שהיא מפרטת על רגעי האימה הראשונים של השביעי לאוקטובר: "ארבלי שלי, נסי שלי. כמה חיפשתי אותך. בכל מקום שאלתי עליך. מאז שהגעתי לעזה, הדבר הראשון זה: ״מה שלום שירה ומה שלומך״ ? רציתי לדעת אם גם אתן כאן.. לאף אחד לא הייתה תשובה לא משנה כמה מקומות עברתי אף אחד לא אמר שאתן שם. בבוקר של השבת השחורה שתינו לא ידענו מה קורה. מתנו מפחד, ואמרנו אחת לשניה שאנחנו לא מסוגלות לדבר אבל שנהיה חזקות ושאנחנו אוהבות אחת את השניה! בהתחלה עמית אמר לי לקחת את עצמי ולרוץ אליך ואל אריאל ואחרי שניה אמר לי שאני לא זזה לשום מקום. לאט לאט התחיל לחלחל לי מה קורה בחוץ.. התפללתי שהכל יהיה בסדר ואלינו לא יגיעו. כל הזמן שם הייתי בטוחה שאת בסדר כי יש לכם מנעול טוב בממד ושאין סיכוי שהצליחו לפתוח לכם את הדלת. במהלך החטיפה והסיבוב בקיבוץ ראיתי את הזוועות אבל לא ראיתי את הבית שלכם פתוח או שרוף.. מסתבר שלקחו אותי הרבה אחריכם ולא ראיתי שהחלון פתוח".

גורן חשפה כי התחרטה על כך שהיא וחברתה סירבו להצעות שהיו יכולות לגרום להן להיות רחוקות מאזור המלחמה: "כשהגעתי לשם אכלתי את עצמי על זה שלא נענו להצעה של גלית לבוא אליה בערב למסיבה או להצעה של עומר לנסוע אליו לקנות בגדים לחתונה של עמית ונופר. אמרתי לך באותו שישי שסוף סוף יש לי חופש ושקט ושנגמר חופש סוכות ואפשר לנוח ולהנות מהיום האחרון לבריכה. לרגע לא חשבתי שמשהו כזה יכול לקרות".

החטופה שחזרה ארצה, שיתפה בחששות הכבדים שחוותה באשר לאי הידיעה אודות הזוועות שהיא הולכת להיחשף אליהן: "כשאמרו לי שאני משתחררת שאלנו כמה וכמה פעמים אם יש עוד בנות בגילי או נשים ואמרו לנו שלא. יצאתי בראש שקט מצד אחד ומצד שני במחשבות בלתי פוסקות על איזה זוועות אני עומדת לגלות שקרו, כי הידיעה שאני קיבלתי שם בשבי היא שרק 150 ניצלו מניר עוז והם באילת. כשחזרתי השאלות הראשונות שלי היו על המשפחה שלי ועלייך, מה איתך ועם אריאל ולצערי התגלה לי שגם אתם נחטפתם. משהו נשבר אצלי בלב באותו הרגע".

בסיום דבריה, סיפרה גורן כי היא מבינה היטב מה עובר על חברתה הטובה ברצועת עזה, וקראה לעסקה מיידית: "עד עכשיו אני לא מצליחה לעכל את זה שלא תהיי לידי ואני לידך ונעבור את התקופה הזאת ביחד. כמו תמיד. מקווה שאתם בסדר ושהשומרים שלכם דואגים לכם לאוכל ולדרך להעביר את הזמן שם. מי כמוני יודעת מזה כל שניה שעוברת שם, כמה שהיא מרגישה כמו נצח.. את חסרה לי פה ברמות שאני לא יודעת מה לעשות עם עצמי. את חסרה לי בכל שניה ביום, לא רגילה לא להיות איתך 24 שעות ביממה. מחכה שתחזרי ושכל שאר החטופים יחזרו כדי שאולי אצליח להרים את עצמי ולהתחיל לתפקד במציאות הנוראית שחזרנו אליה. מחכה לך כבר יותר מידי זמן אוהבת ומקווה שאת ביחד עם אריאל ודולב ואתם נותנים כוחות אחד לשני ושאתם לא לבד. אמן ותהיה עסקה בקרוב ותחזרו אלינו כמה שיותר מהר! כי אי אפשר ככה יותר".

04.02.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.