"הרכבנו סיפור מהקלטות שנשלחו לאנשים שונים": צפו ביצירה המוזיקלית לזכרן של בר תומר ונעם שלום ז"ל שנרצחו בנובה

עומר ארליכמן ומידן אלון שיצרו והפיקו יצירה לזכרן של החברות הטובות שלא שרדו את המסיבה סיפר על הרעיון: "רצינו ליצור משהו שינציח אותן". צפו בוידאו

מאת: דור יחזקאלי

בר תומר ונעם שלום ז"ל, שנרצחו במסיבת הטבע "נובה", היו החברות הכי טובות. צמד הבנות שנהג ללכת לכל מקום ביחד, מצא את מותו בהתקפת מחבלי חמאס סמוך לחניון רעים בשבת השחורה.

בשבוע שעבר הושקה יצירה מוזיקלית לזכר החברות הטובות, שנוצרה על ידי עומר ארליכמן שאחותו הגיעה עם בר ונעם למסיבה ושרדה ושותפו להפקה מידן אלון (חברי ילדות).

בר ונעם ז"ל. יצירה מרגשת

בשיחה עם רדיו דרום, סיפר ארליכמן שהכיר את הבנות היטב, על היצירה: "בר תומר היא החברה הכי טובה של אחותי, כולנו מקיבוץ עין שמר וגדלנו ביחד. הייתי הדיג'יי בחתונה של אחותה הגדולה ואמא שלה היתה המחנכת שלי. אחותי רותם היא החברה הכי טובה של בר מגיל 0, הן ממש גדלו ביחד 25 שנה. גם את נעם אני מכיר בצורה טובה בשנים האחרונות. עזרתי לה להיכנס למקום העבודה האחרון שלה ומאוד התחברנו. אחותי, בר ונעם נסעו ביחד למסיבה, הן החברות הכי טובות. אחותי היא היחידה ששרדה את המסיבה מביניהן. אני מפיק ועורך מוזיקה המון שנים, וכשיש תקופה רעה אתה פונה למוזיקה ומחפש ליצור משהו, אבל התקופה לא נותנת לך להביא משהו שמח לעולם. אני לא זוכר מה גרם לי להשתמש בקול שלהן, זה משהו שלא יצא לי לעשות לפני כן. עלה לי רעיון מוזיקלי שדרכו נוכל להנציח אותן, ופניתי לחברות של אחותי על מנת שישלחו לי הקלטות וואטספ. ניגשתי לפרויקט ביחד עם חבר מאוד קרוב שלי מעמק חפר, מידן אלון ועבדנו על הפרויקט ביחד באולפן שלו".

ביצירה המוזיקלית, ניתן להבחין בכך שמשולבות הקלטות מרגשות במיוחד, שהחוט המחבר ביניהן הוא האופטימיות וההעצמה: "חשבנו איך נוכל להפיק משהו מרגש ואז נולד משהו מרגש ואופטימי. העבודה עם ההקלטות הייתה מאוד מורכבת, מכיוון שאתה יושב ושומע את ההקלטות באולפן, ומקבל אותן ישר לרגשות שלך. הרעיון היה להרכיב סיפור מהקלטות שנשלחו לאנשים שונים, תוך שאנחנו כמובן שומרים על כבודן של נעם ובר".

06.02.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.