צילום פרטי

"אם לא תהיה תקווה אז אין לנו חיים": פרויקט "יוצרים תקווה" צובר תאוצה

הצלמת אלה וולדמן שאיבדה את בתה דניאל ז"ל שנרצחה במסיבת הנובה סיפרה על הפרויקט בתוכנית "דידי לוקאלי"

פרויקט "יוצרים תקווה" שכולל ציורים, איורים וצילומים וזה מופיע על גבי כ-100 שלטי חוצות ברחבי הארץ. הצלמת, אלה וולדמן סיפרה על הפרויקט בתוכנית "דידי לוקאלי" וגם על הבת שלה דניאל ז"ל שנרצחה בנובה עם בן זוגה: "תמיד הייתי אומרת לה שהיא הפרטנרית הכי טובה שיכולתי לבחור לעצמי במסעות שלי והיינו מגיעים למקומות מיוחדים שמעט מאוד אנשים היו מגיעים אליהם והייתה לי הזכות לקחת אותה איתי".

אלה ודניאל ז"ל. "היא הייתה הפרטנרית הכי טובה"

מה בדרך כלל את מצלמת? 

"היום אני מגיעה לתרבויות ומצלמת אנשים, תרבויות, מנהגים וצורות חיים מיוחדים וזה כל פעם מדהים אותי מחדש שאני מגיעה למקומות ומגלה עוד משהו שלא ידעתי ולא ראיתי כי זה באמת מרתק".

איפה היית באותו בוקר נוראי?

"כמו כל המדינה הייתי בבית. לא ידענו שדניאל שם והשאירה את הכלבה שלה אצלי. היא ענתה שהכל בסדר וחצי שעה אחרי זה קיבלנו וואטסאפ שאין מה לדאוג וככה זה נגמר. אנחנו יותר לא דואגים כי אנחנו יודעים איפה היא. הם נסעו לרקוד והיום הם קבורים ביחד בטבעון. כחודש לפני שהם נרצחו הם עברו לבית חדש שבדיוק סידרנו ולא הספקנו לחגוג. היו לה חיים מלאים בכל טוב ואחד הדברים החשובים שהיא חוותה זה אהבה גדולה".

צילום: אלה וולדמן 

ספרי לי על הפרויקט הזה.

"כמו כל הדברים הטובים זה קרה במקרה. התנדבתי בפרויקט הדיסקיות ופנו אליי אז השאלה הראשונה ששאלתי איזה תקווה? כי אני חיה בתוך חושך ואחרי שקצת נרגעתי הבנתי שאם לא תהיה תקווה אז אין לנו חיים. הבת שלי קבורה פה אז חייבים להיות אופטימיים, לחשוב ולקוות שיהיה יותר טוב ממה שעכשיו".

איזה צילומים שלך משתתפים בתערוכה?

"יש לנו ים ומדבר והרים. הצילומים שלי הם של ים המלח, צילום של זריחה במדרונות רוחמה ושל חמניות, יש פריחה של שקדיות". 

לעמוד האינסטגרם של הפרויקט לחצו כאן.

05.02.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.