צילום: דור יחזקאלי

רוכבים לזכרו: שיירה מרגשת לכבודו של גבריאל בלום ז"ל שנפל בעזה התקיימה בבאר שבע

לציון 30 יום למותו של הלוחם, ארגנו חבריו הקרובים שיירת אופנועים מבאר שבע שבה התגורר בשנים האחרונות לבית הוריו בבית שמש: "הוא היה בן אדם מדהים שאהב לעזור לכולם"

מאת: דור יחזקאלי

אירוע מרגש התקיים הבוקר (חמישי) בבירת הנגב: משפחתו וחבריו של רב סמל במילואים גבריאל בלום ז"ל שנפל בעזה, קיימה נסיעת כבוד על מנת להחזיר את האופנוע שכל כך אהב בחזרה למשפחה המתגוררת בבית שמש.

השיירה לזכרו של גבריאל בלום ז"ל. "הוא אהב אופנועים". צילום: דור יחזקאלי

גבריאל בלום ז"ל נפל בתאריך 08/01/2024 בעקבות פיצוץ התחמושת החריג שאירע באזור חאן יונס, שבמסגרתו נפצע גם חברו לצוות הזמר עידן עמדי. בלום, בן 27 במותו, במקור מבית שמש, התגורר בשנים האחרונות בבאר שבע במסגרת לימודיו במכללת סמי שמעון, יחד עם בת זוגו מירי ליפובצקי.

גבריאל אהב מאוד לרכוב על האופנוע שלו שנשאר סמוך לדירתו בבאר שבע, ובעקבות כך החליטו החברים והמשפחה לציון 30 יום לנופלו, לערוך נסיעת כבוד בליווי שיירת דגלים מבירת הנגב ועד בית שמש, במהלכה יועבר האופנוע למשפחתו.

"הוא תמיד לקח אחריות". צילום" דור יחזקאלי

נסטיה סלוביוב, חברתו הקרובה של גבריאל וממארגנות האירוע סיפרה לרדיו דרום: "התכנסנו פה כולם בשביל לתת כבוד לגבריאל שאהב לרכוב על אופנועים. לצערי האופנוע שלו נשאר פה בבאר שבע מאז שהוא התגייס למילואים בעזה וחשבנו על משהו שיכול לתת לו קצת כבוד, להחזיר את האופנוע לבית של ההורים, עם דגלים ואנשים שמצטרפים, לתת כמה שיותר כבוד לו ולמשפחה שלו".

מה את יכולה לספר לי עליו?

"גבריאל היה בן אדם מדהים, אם אפשר לעזור הוא יעזור, גם אם לא צריך הוא היה מתערב. בן אדם עם לב שאין להרבה אנשים, הוא תמיד דאג והיינו מחכים למשמרות איתו רק כי ידענו שאם גבריאל במשמרת, הכל יהיה מצוין ויזרום. בן אדם שלוקח אחריות גם כשהוא לא צריך, זה היה הקטע שלו. בלילה שבין השישי לשביעי לאוקטובר, ישבנו כל החברים מהעבודה וצחקנו, אף אחד לא חשב שבעוד כמה שעות העולם יתהפך. לאחר מכן הוא התגייס למילואים, והוא הגיע שבועיים לפני התקרית לאכול בעבודה עם בת הזוג שלו מירי. אף אחד לא חשב שיקרה מה שקרה לצערי".

עידן שולטקו שעבד עם גבריאל בלום סיפר: "הוא היה בן אדם אופטימי. מנסה להימנע מעימותים כמה שאפשר ופשוט מאמין בטוב. הוא באמת היה מאמין בלעזור לכולם, לעשות כמה שיותר טוב, לא משנה על חשבון מה זה בא. הוא היה אדם רגוע, שתמיד מוכן לעזור ואם היו מבקשים ממנו משהו הוא היה עושה אותו, זה בגדול מה שייחד אותו וזה מה שאני זוכר ממנו".

08.02.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.