צילום: באדיבות המשפחה

"ראש הממשלה צריך להבין שמדובר בפיקוח נפש ואנשים שם מתים": דני אלגרט, אחיו של איציק שחטוף לעזה בראיון ליורם סוויסה

אחיו של איציק אלגרט בראיון לתוכנית "בחצי היורם" עם יורם סוויסה: "פתחתי בשביתת רעב, אנחנו מכירים את שיטת ההפחדות של ראש הממשלה"

"אני הפכתי להיות מאופטימי לריאלי וכנראה שממשלת ישראל החליטה לוותר על החטופים או להמר עליהם", אמר דני אלגרט, אחיו של איציק שחטוף בעזה, "ואני נכנסתי לשביתת רעב מיום חמישי כשהמטרה היא שראש הממשלה יבין שמדובר בפיקוח נפש ואנשים שם מתים, נאנסים ומתעללים בהם כל שעה ואנחנו עסוקים במשחקי פוליטיקה ודרישות הזויות או לא הזויות. לחטופים אין מחיר ומפחידים אותנו שאם נעשה ככה יהיה לנו טבח בעתיד ואנחנו מכירים את שיטת ההפחדות של ראש הממשלה".

איציק אלגרט. צילום: באדיבות המשפחה

אתה אוכל רבע פיתה וכף גבינה ביום. אני רוצה להאמין שאין פה שיקול פוליטי. 

"המציאות היא מציאות והוא מהמר פה על חיי אדם. אם לא תהיה עסקה אז הוא סתם את הגולל על החטופים וגורלם נחרץ. קח כל יום ותחשוב שרק חטוף אחד נאנס ונרצח או מת כי הוא לא מצליח להחזיק את עצמו. אז למה מחכים? המחיר להשארת החטופים שם הוא יותר יקר מכל מחיר בעולם כי המחיר הוא אובדן המדינה ואובדן החוסן החברתי שלנו".

יש כאן תהליך שגם אני קטונתי מלהחזיר אותו.

"היום סינוואר יודע שאם הוא מחזיר אותם הסיפור שלו נגמר ושיחזיר אותם ולא יעשו שום חשבון פוליטי ותאמין לי שהחמאס לא יהפוך להיות ארגון הומניטרי ואנחנו נעשה איתו חשבון".

אתה רואה אותו חוזר? 

"בוודאי והוא יודע להסתדר אבל יש שם דברים שהם לא בשליטה של אף אחד".   

21.02.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.