נתניהו | צילום: לע"מ

הסתה לטרור, התחזות במטרה להונות ואיומים על ראש הממשלה: כתב אישום הוגש נגד תושב ב"ש

שרון גולן (40) מואשם באיומים על בנימין נתניהו באמצעות הרשת החברתית "טיקטוק". כל הפרטים בכתבה

מאת: דור יחזקאלי

כתב אישום הוגש היום (שני) נגד שרון גולן (40) מב"ש בגין עבירות הסתה לטרור, התחזות כאחר במטרה להונות, הטרדה באמצעות מתקן בזק ואיומים.

בנימין נתניהו. צילום: לע"מ

מכתב האישום שהוגש באמצעות עורכת הדין סתיו גרוסמן ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה עולה כי ב-15.11.23, על רקע מלחמת "חרבות ברזל" שפרצה בשבעה באוקטובר, פרסם גולן בחשבון הטיקטוק כשהוא מתחזה לאדם אחר, סרטון עם תמונה של ראש הממשלה ועל גביה כתוב: "אני זועק לכל האזרחים שחיים כאן במדינה הזאת לקחת נשק ולירות לביבי נתניהו בראש! דיקטטורים מזיזים רק עם כדור בראש! לרצוח את הבוגד! ולכול יפי הנפש אל תטרחו להתלונן במשטרה, חקרו אותי בעבר כמה פעמים במשטרה על איומים והכחשתי. אמרתי שהתחזו לי. וכך אעשה שוב אם אדרש לחקירה! כל הטילים על העיר שלי באשדוד הבן אדם צריך למות".

בנוסף, בסוף חודש נובמבר 2023 ולאחר שחברת "טיקטוק" חסמה חשבון טיקטוק נוסף שהיה בשימושו של גולן, שלח גולן הודעות לשני בכירים בחברת "טיקטוק" ולאדם נוסף שמספק שירותים לחברה, וביקש כי יסייעו לו לבטל את חסימת החשבון.

כשהשיבו לו שאינם יכולים לסייע לו, התקשר אליהם עשרות רבות של פעמים ואיים עליהם כי יגיע לביתם או יגיע לילדיהם. בנוסף, גולן גרם פעמיים לניתוק קו הסלולר של אחד מהם, לאחר שהתקשר לחברת התקשורת שמספקת לו שירותי סלולר, התחזה לו, וטען כי מכשירו נגנב.

בד בבד עם הגשת כתב-האישום ביקשה הפרקליטות לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בפרקליטות ציינו את החומרה הנשקפת ממעשיו, אשר קרא באופן מפורש לאלימות, ועל רקע אווירה ציבורית מתוחה השוררת במדינת ישראל, וכן על המסוכנות הנשקפת ממנו נוכח איומיו כלפי אנשים אחרים והעובדה כי חלק ממעשיו בוצעו תוך התחזות כאחר.

26.02.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.