צילום: ליאורה בן צור

התחזה לרואה חשבון וקיבל במרמה כסף מאנשים שחיפשו עבודה: כתב אישום הוגש נגד תושב נתיבות

רועי קומימי (31) מואשם כי נהג לפנות לאנשים שחיפשו עבודה ברשת הפייסבוק, ולקח מהם כסף תמורת "מציאת מקום עבודה"

פרקליטות המדינה הגישה לאחרונה לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד רועי קומימי (31) מנתיבות שהתחזה לרו"ח וקיבל במרמה כסף מאנשים שחיפשו עבודה.

מכתב האישום שהגישה עו"ד רוית מרום מפרקליטות מחוז דרום פלילי עולה כי קומימי נהג לפנות לאנשים שחיפשו עבודה ברשת הפייסבוק, להציג עצמו כרואה חשבון ולהציג בפניהם מצג שווא לפיו ביכולתו להציע להם משרות המתאימות לכישוריהם. עקב מצג השווא העבירו לו המתלוננים סכומי כסף שונים.

כך לדוגמה הגיב קומימי למודעה של אחד המתלוננים על כך שהוא מחפש עבודה. המתלונן, אשר סבר כי מדובר בהצעת עבודה, חייג אל קומימי. במהלך השיחה הציג עצמו קומימי כרואה חשבון המעוניין להציע למתלונן הצעת עבודה וביקש סכום של 200 ₪, וזאת לצורך רישום המתלונן לקורס אשר יכשירו לתפקיד לו הוא מיועד.

בהמשך למצג השווא, הגיע המתלונן לביתו של קומימי, שם נמסר לו שיק על סך 1,200 ₪, בטענה כי מדובר בתשלום מקדמה עבור העבודה. כאשר הפקיד המתלונן את השיק, הוא לא כובד על ידי הבנק עקב אי כיסוי מספיק.

במקרה אחר הבחין קומימי במודעת דרושים, הציג את עצמו בפני המפרסם כרו"ח המעוניין להציע לו עבודה. במהלך שיחתם הטלפונית ולאור מצג השווא נתן המתלונן לקומימי סך של 250 ₪, לצורך הכשרה. בנוסף, העביר המתלונן לקומימי סכומי כסף שונים, המצטברים לסכום כולל של 4,750 ₪, בטענה כי הם נדרשים לצורכי לצרכי העסקתו. בהמשך למצג השווא, נתן קומימי למתלונן שני שקים על סך 4,950 ₪ בטענה כי מדובר בהחזרים. כאשר ניסה המתלונן להפקיד את אחד השקים הוא לא כובד על ידי הבנק עקב אי כיסוי.

28.02.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.