צילום: דור יחזקאלי

"אל תרדמו כמו שנרדמתם במשך 23 שנה": ראש עיריית שדרות פותח את שנת הלימודים בעיר לראשונה מאז ה-7.10

ראש עיריית שדרות ביום הראשון של החזרה ללימודים: "צריך לדבוק בהשמדת החמאס והג'יאהד, אויבים צריך לחסל"

מאת: דור יחזקאלי

לרגל פתיחת מוסדות החינוך בשדרות, היום (א') ערך שר החינוך, יואב קיש, סיור בגני ילדים בעיר יחד עם ראש העירייה, אלון דוידי ומנהל מחוז דרום במשרד החינוך, רם זהבי. במסגרת החזרה לפעילות הסדירה, 88 גני ילדים, 12 בתי ספר יסודיים, 5 בתי ספר על יסודיים ובית ספר אחד לתלמידי החינוך המיוחד חזרו לעבוד כרגיל.

פותחים את שנת הלימודים בשדרות. התרגשות גדולה. צילום: דור יחזקאלי

כשברקע עשרות תלמידים מתרגשים שהגיעו ל"גן פקאן" שבעיר, סיפרה גינת יערי הגננת: "התרגשות, אנחנו חוזרים מחדש, 18 מתוך 31 ילדים וזו נוכחות מכובדת. מחכים ומצפים לראות את כולם במהרה. אני יודעת שיש כאלה שחוששים וכל אחד יודע מה טוב ונכון בשבילו, יש חשש, אבל אנחנו יודעים שהצבא פה תמיד, יש חששות אבל אנחנו יודעים שאנחנו מוגנים פה".

שר החינוך יואב קיש אמר: "האמת שזה יום שהתחיל קשה, שמענו על מחיר כבד ששילמנו, מחזק את החיילים שיחזרו בשלום. מצד שני החיים במדינה ממשיכים, האזור הזה מוגדר שקט, יש חשש לירי אבל צה"ל הבטיח שניתן לחזור לשדרות. התושבים רוצים לחזור, אבל אני מבין את אלו שחוששים, ונבנתה מערכת למי שעדיין לא רוצה לחזור. ניתן מענה לכולם. אנחנו במלחמה".

ראש עיריית שדרות ושר החינוך. צילום: דור יחזקאלי

אלון דוידי, ראש עיריית שדרות, "אני כמו כולם פתחתי את היום שלי בבית הספר עם הילדים שלי, ראיתי שם הרבה מאוד תלמידים ותלמידות. למעשה, לחלקם זו בכלל פתיחת השנה שלהם. אני רוצה לברך את צוותי החינוך ואת השר שמלווה אותנו מה-7 באוקטובר. מבחינת המספרים, היום בבוקר היינו אלפים של תלמידים. עד סוף השבוע נעבור את 50 האחוזים של האוכלוסיה להערכתי, אבל אני לא יכול להתחייב. צריך לזכור שהשהות במלונות במשך חודשים, גרמה להרבה דברים לא טובים. פה התלמידים שלנו יכולים לקבל 8 שעות לימוד כמו שצריך. בעזרת השם יתקוצבו במערכת מיוחדת. אנחנו כולנו עצובים וכואבים את נפילת הלוחמים. צריך לדבוק בהשמדת החמאס והג'יאהד, ואני אומר בתור למוד ניסיון באזור הזה שחייבים לעשות את זה בצפון. חייב לתת מענה לאיום של חיזבאללה, לא בהסכמים, רק בהשמדתו של חיזבאלה. הולכים להיות פה ימים מורכבים, אנחנו צריכים את צה"ל חזק בתקופה הזו. אני אגיד לתושבים רק את האמת, אעשה הכל למען התושבים שלי. מי שמופקד על הביטחון, ראש הממשלה, שר הביטחון וממשלת ישראל - אל תלכו לישון, אל תרדמו כמו שנרדמתם 23 שנים, תבינו שאויב צריך לחסל".

רם זהבי מנהל מחוז דרום משרד החינוך אמר : "התושבים בעיר נותנים אמון, גם בצה"ל, גם במנהיגות המקומית ובכל המנהיגות הישראלית ובהחלט אנחנו רואים חזרה לשגרה בעיר שדרות. משרד החינוך נערך, קיימנו הכשרות ביחד עם פסיכולוגים ויעוצים, פתחנו את רוב המערכת. מרביעי נפתח את כל המערכת. החשש מובן, המלחמה בעיצומה וזה טבעי. צה"ל נמצא כאן בעצימות גבוהה, בתוך הרצועה וגם בתוך בעיר כמעטפת של ביטחון. מי שבכל זאת יעדיף שלא לחזור העירה, אנחנו נותנים לו מעטפת חינוכית במקום שבו הוא נמצא, בכל רחבי מדינת ישראל".

03.03.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.