צילום: דור יחזקאלי

מאות ליוו את דניס יקימוב ז"ל בדרכו האחרונה, בתו הקטנה בדמעות: "היית האבא הכי טוב בעולם"

הלוחם מבאר שבע שנהרג בעזה הובא למנוחות. מפקדו לשעבר: "מבקש סליחה שלא הצלחנו לשמור על דניס"

מאת: דור יחזקאלי

הלווייתו של לוחם צה"ל, דניס יקימוב (33) מבאר שבע, לוחם בפלוגה המסייעת של גדוד 17 (חטיבת ביסל"ח), התקיימה הערב בבית העלמין הצבאי בעיר. מאות הגיעו למקום על מנת לחלוק כבוד אחרון ללוחם שנפל בקרב לאחר שהסתער על מחבלים באזור חאן יונס שברצועת עזה.

תוך שהיא דומעת ונפרדת מאביה, דנלינה בתו הקטנה של דניס ז"ל ספדה לו: "אתה היית חבר שלי בעולם הזה. אני אוהבת אותך מאוד מאוד. רציתי לראות אותך. אני אף פעם לא אראה אותך. רק בתמונות. היית האבא הכי טוב בעולם". 

אחיו איגור ספד לו: "אני כבר מתחיל להתגעגע אליך. אתה מלח הארץ. סליחה. אבל החיים לא עוצרים. השארת מאחוריך את הדבר הכי יקר שהיה לך, הבת שלך. נשמור עליה כמו ששמרת עלינו. הקרבת הכל למעננו". האח דימה הצטרף ואמר: "מילים לא יכולות לתאר מה היית בשבילנו. נהרגת בהגנה על המולדת. כמו גיבור אמיתי. היית מודל לחיקוי. תמיד נדאג לילדה שלך". 

סרגיי האב ספד: "בני היקר, היית עמיד, בריא, חזק, חתיך אמיתי ומאוד חכם. נתת את החיים שלך למען אדמת ישראל, עשית כמיטב יכולתך, כל הכבוד לך. אני גאה בך, שהאדמה תהיה רכה כנוצה עבורך, הקרבת את עצמך, אתה אלוף. אתה חזק, אומרים בעברית 'איזה גבר', מאוד קשה לי, אבל אין מה לעשות זה הגורל. אני מאוד שמח ומודה לכולכם שהגעתם להיפרד ממנו בדרכו האחרונה. אני מאוד מודה לכם אתם אנשים טובים מאוד".

מפקדו לשעבר, דדי אזולאי התנצל בפני המשפחה וסיפר על שאירע בקרב: "משפחת יקימוב היקרה, בשם מפקדי גדוד 17 ופלוגת המסייעת אני מבקש סליחה על כך שלא הצלחנו לשמור על דניס חברנו האהוב ולהחזיר אותו הביתה בשלום. דניס נהרג הלילה תוך שהוא נלחם עם הכוח שהוביל את ההסתערות והלחימה בחאן יונס באזור שורץ מחבלים שניסו למנוע מאתנו להתקדם. לצערנו תוך כדי ההתקפה, צרור שנורה לעבר הכוח מטווח קרוב פגע בדניס. כאשר דווח בקשר על ״פרח״ פצוע לכוחותינו כולנו קיוונו לסוף טוב יותר. כשהפצוע הפך להרוג, הלב שלנו נשבר, כשהבנו שמדובר בדניס, הלב התנפץ לרסיסים. דניס חברנו היקר, הצטרפת אלינו בשנת 2011 ואז גילינו חייל מקצוען שעושה הכל בצניעות, עם חיוך מדבק ורצון קבוע לעזור לכולם. כולנו זוכרים איך בסיבוב הראשון בעזה שהסתיים לא מזמן, לצד לחימה במספר גזרות במשך 3 חודשים, סיפרת לנו שאתה כותב ספר על התקופה המאתגרת הזאת וכל החיילים בפלוגה רצו להיכלל בו. ״דניס כבר כתבת עליי היום?״ ״דניס באיזה פרק אני מופיע?״ ״דניס כתבת שהורדתי מחבל!״׳ אני מבטיח לך דניס, שאם משפחתך תבחר בכך, אנחנו נדאג שהספר יראו אור. דניס אהוב שלנו, לנו המפקדים והחברים היה לעונג גדול להיות וללחום לצדך. חשוב לנו שכל מי שמכיר אותך, המשפחה שלך, הילדה הקטנה שלך שציירה לך ציור שמצאנו בארנק, החברים ובכלל כל עם ישראל, שכולם ידעו, שאתמול איבדנו גיבור. אנחנו המפקדים נהיה חייבים לעשות הכול ולהיות יותר טובים כדי להיות ראויים להקרבה שלך, לעמוד במשימות שלו ולהחזיר את כל הלוחמים הביתה בשלום. אוהבים ומצדיעים לך, החברים והמפקדים ממשפחת מסייעת 17".

03.03.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.