צילום: בן בודה, וסרמיליה

הביטחון האישי, השכונות הוותיקות והמועצה הרחבה: ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ' בראיון

ראש עיריית באר שבע בראיון לתוכנית "בוקר טוב דרום": "אנחנו במגמה טובה אבל יש עוד הרבה דברים לשפר"

"זו מערכת הבחירות השישית שלי ולראשונה הייתי מועמד יחיד אבל היה אתגר גדול", ניתח רוביק דנילוביץ' את מערכת הבחירות, "אנשים שואלים את עצמם למה צריך לצאת להצביע וניסיתי להסביר שאנחנו צריכים להיות עם רשימה גדולה במועצה ובשבוע האחרון זה התחדד ואנשים הבינו מה זה שני פתקים".

רוביק דנילוביץ'. המועצה היא מאוד מגוונת. צילום: בן בודה

איפה הירידה במנדטים? 

"קיבלתי 1,000 קולות יותר מאשר בפעם שעברה אבל נכנסו יותר רשימות ובשיטת ההצבעה הזאת גם סיעות קטנות נכנסות. אף ראש עיר בארץ לא קיבל דו ספרתי. המועצה שנבחרה היא מאוד מגוונת ואני הולך לשבת עם כולם ולכבד את כולם ואני רוצה שכולם יהיו שותפים בעשייה העירונית".

מה עם השכונות הוותיקות מבחינת ניקיון והזנחה? 

"יש הרבה מה לשפר ולתקן. אני מסתכל על ההתפתחות המדהימה של העיר ב-15 השנה האחרונות והושקעו בעיר כ-8 מיליארד שקלים. לצד זה יש עוד הרבה לתקן ולשפר".

למה זה לא מצליח? 

"סיימנו תוכניות עירוניות גם לשכונה ג' ותראו איזה תנופת פיתוח גם בעיר העתיקה. אני פונה למדינת ישראל כי חייבת להיות תוכנית ממשלתית וגם בנושא הטבות המס כי אי אפשר לתת לכל הערים מסביבנו ולא לתת לנו. אנחנו במגמה טובה אבל זה לא מספיק. אם לא תהיה תחבורה קלה, בית חולים חדש ורק צריך להוציא פרויקטים לפועל. אנחנו צריכים להציב יעד של חצי מיליון תושבים לבאר שבע".

אתה מרוצה מהפארק והאגם הגדול? כי יש תושבים שמלינים על ביטחון. 

"רישתנו את האזור במצלמות ומקימים תחנת משטרה".  

קדנציה רביעית שלך. זה יהיה עד הפנסיה?

"לא יהיה עד הפנסיה. אחת המשימות הגדולות של מדינת ישראל זה שיקום הדרום ואני נמצא פה מתוך שליחות ומתוך אהבה. אנחנו חייבים לדאוג לסוגית החטופים ולצד זה לנצח ניצחון מוחץ את האויב שלנו".

04.03.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.