צילום: דוברות המשטרה

"רוצים סיוע הומניטרי? תחזירו את כל 134 החטופים, אני מצפה לראות את כל תושבי ישראל בחסימות"

יעל סבריאגו, אחייניתו של ליאור רודאיף אשר חטוף ברצועת עזה סיפרה לרדיו דרום על הטענות לפיה לוחמת מג"ב קרעה את התמונה: "זה לא משהו שנעשה בכוונה"

מאת: דור יחזקאלי

עשרות משתתפים חסמו היום (ג') את מעבר ניצנה, אשר דרכו עוברות מאות משאיות המכילות סיוע הומניטרי לרצועת עזה.

צילום: דוברות המשטרה

במהלך החסימה, כוחות משטרה אשר פעלו במקום על מנת לאבטח את מעברן של הסחורות, עסקו בפינוי מפגינים אשר מנעו את מעבר המשאיות. אחת המפגינות היא יעל סבריאגו, אחייניתו של ליאור רודאיף אשר חטוף ברצועת עזה כבר 151 ימים.

במהלך פינוי המפגינים, השלט שהחזיקה יעל עם תמונתו של רודאיף נקרע, דבר שגרם לטענת המשטרה לפרסומים סביב האפשרות כי הדבר נעשה במכוון על ידי הכוחות שבמקום.

יעל סבריאגו שוחחה עם רדיו דרום על הנושא: "הגענו וסגרנו את המעבר, באיזשהו שלב החליטו שכוחות מג"ב יפנו אותנו. תוך כדי עימות פיזי איתנו, אחת מלוחמות המג"ב משכה את התמונה של ליאור והתמונה פשוט נקרעה. זה לא משהו שנעשה בכוונה, אבל נעשה, תוך כדי עימות פיזי עם המוחים ואיתי. הם בסך הכל מבצעים פקודות, חשוב להגיד את זה. הם מבצעים פקודות שמגיעות מדרג בכיר, דרג מדיני והכל בהוראת הממשלה בסופו של דבר".

יעל סבריאגו. צילום: דוברות המשטרה

סבריאגו סיפרה שהם מתכוונים להמשיך עם החסימות: "רוצים סיוע הומניטרי? תחזירו את כל 134 החטופים ואני מאוד אשמח שלחסימות האלה יגיעו מאות אלפי אנשים. זאת מלחמה של כולנו, זאת מלחמה בעצם על מדינת ישראל, בגלל ההתנהלות שלנו לאורך השנים הגענו למצב של השביעי באוקטובר. הגיע הזמן שמדינת ישראל תעמוד על שלה. אני מצפה לראות את כל תושבי ישראל, זאת לא מחאה פוליטית, זו מחאה צודקת, אני רוצה לראות את כולם שם. גיורא איילנד אמר את זה בצורה הכי ברורה – הסיוע זה הדבר היחיד שחמאס צריך והוא מקבל אותו בחינם, אין דברים חינם".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "בניגוד מוחלט לפרסומים שגוים - נבקש להבהיר כי היום במעבר ניצנה, כוחות המשטרה אשר פעלו במקום לא קרעו תמונתו של חטוף. משטרת ישראל נוקטת במדיניות הכלה ורגישות כלפי המוחים, תמשיך לחבק את משפחות החטופים, ותעמוד במשימתה לאבטח את מעברן של הסחורות ומאות משאיות של אספקת סיוע הומניטרי לתוך רצועת עזה בהתאם להנחיית הדרג המדיני ביטחוני".

05.03.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.