צילום: אבשלום ששוני / פלאש 90

"אני תמיד חושש שאירועים כמו ה-7.10 יהיו עם ערביי ישראל ולכן אני מחמש את האזרחים": השר איתמר בן גביר בראיון

הירי בלקיה באמצע הלילה, מסע החימוש של אזרחי ישראל והגישה לסיוע ההומניטרי לעזה. השר לביטחון לאומי בראיון לתוכנית "בוקר טוב דרום"

"הייתי בקשר עם עשרות תושבים וגם עם מפקד מחוז דרום, אמיר כהן שנכנס יחד עם כוחות ועשרות רבות של שוטרים שנכנסים לשטח ויש שינוי חיובי", אמר איתמר בן גביר על הירי בלקיה אתמול בלילה, "יש הרבה מה לשפר כי המשילות בנגב רחוקה ממה שאנחנו רוצים שתהיה אבל מצד שני יש עשייה משטרתית".

איתמר בן גביר. צילום: אבשלום ששוני/ פלאש 90

המשטרה נכנסה ועצרה את הירי? 

"כן. עודכנתי על מעצרים בהמשך הלילה. נכנסה משטרה כולל מסוק שעלה לאוויר והוא (מפקד המחוז) עובד. תושבי המקום נעצרו לחקירה. מדובר על עשרות שנים של הפקרות והבאנו 5,000 תקנים שאנחנו צריכים למלא אותם וגם בערד פותחים עוד מעט כיתת כוננות של גור".

אנחנו מקבלים תלונות מאנשים שלא קיבלו רישיון נשק. 

"יש 270,000 בקשות וטופלו 150,000. אני באתי לשנות והדברים משתנים ולהגיד לכם שזה בקצב שאני רוצה - לא. להגיד לכם שאנשים לא תוקעים לי מקלות בגלגלים - לא. אני רוצה שתושבי הדרום ישמעו אותי והמשטרה עובדת וצריך עוד לשנות הרבה".

בנימין נתניהו עם ג'ו ביידן. צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

אתה חושש מה-7 באוקטובר בדרום של ערביי ישראל בדרום?

"אני תמיד חושש ולכן אני מחמש את עם ישראל וכשהקודם שלי סגר את כל כיתות הכוננות אני פתחתי".

אתה רוצה למסור משהו לג'ו ביידן? 

"צריך לאפשר למדינת ישראל לנצח ולא לתקוע לנו מקלות בגלגלים. אם אני הייתי ראש ממשלה הייתי בא לביידן ואומר לו שאנחנו מעריכים אותו ואם היו להם חטופים בעזה לא היו מעבירים להם כוס מים ובנושא הזה אנחנו צריכים לעמוד יותר בתוקף ועם כל הכבוד והערכה לנשיא ארצות הברית זה אחריות שלנו ואם זה היה תלוי בי זה הומניטרי תמורת הומניטרי".

   

11.03.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.