צילום: דוברות המשטרה

בעקבות הירי בערד שגבה את מותם של שני בני אדם: צו סגירה הוצא לבית העסק שבו התרחש האירוע

יומיים אחרי האירוע המפחיד בעיר, המשטרה סגרה את "בית קפה דובאי" ומסרה שהעסק גם פעל ללא רישיון כדין

מאת: דור יחזקאלי

אירוע הירי בערד: יומיים אחרי אירוע האלימות שבעקבותיו נקבע מותם של 2 גברים באזור התעשייה שבעיר ערד, הודיעה היום משטרת ישראל כי צו סגירה מנהלי הוצא ע"י סגן מפקד מחוז הדרום, תנ"צ חיים שמואלי, לבית עסק בעיר שבו התרחש האירוע.

צו סגירה לעסק בערד. צילום: דוברות המשטרה

כזכור, באזור השעה 20:56 ביום שבת התקבל דיווח על אירוע אלימות בתחנת דלק סמוך לערד. חובשים ופראמדיקים של מד"א אשר הגיעו למקום, קבעו את מותם של 2 גברים בשנות ה-30 לחייהם ופינו לבי"ח סורוקה גבר בשנות ה-30, במצב בינוני עם פציעות חודרות.

2 אנשי צוות רפואי במד"א, ישראל כץ ונרם זייד שהגיעו למקום סיפרו: "הגענו במהירות למקום, ראינו 2 גברים שוכבים מחוסרים הכרה עם פציעות חודרות בגופם, ביצענו בדיקות רפואיות, הם היו ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותם. פצוע נוסף בזירה טופל בשטח ופונה לבי"ח סורוקה כשמצבו מוגדר בינוני ויציב והוא סובל פציעות בגופו".

בית העסק פעל ללא רישיון? צילום: דוברות המשטרה

צו הסגירה המנהלי נקבע למשך 30 ימים לבית עסק "בית קפה דובאי" בערד. לדברי המשטרה, על פי חומר החקירה שנאסף, פעילות בית העסק עלולה לגרום לסכנה ממשית לשלום והסדר הציבורי. בעקבות כך, כחלק מהפעילות בטיפול ומניעת הסלמתם של סכסוכים פליליים שונים במגזר, הוחלט על צו הסגירה המדובר.

מבלי קשר לאירוע עצמו, במשטרה הוסיפו כי בית עסק פעל ללא רישיון כדין, ובהמשך יחידת תביעות רישוי של המחוז הדרומי תבחן הגשת כתב אישום בגין ניהול עסק ללא רישיון בד בבד, עם בקשה לסגירת העסק עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

ממשטרת ישראל נמסר כי: "מחוז הדרום של משטרת ישראל, ימשיך לבצע פעילות יזומה נגד מחוללי פשיעה ויעדים פלילים וישתמש בכל הכלים העומדים לרשותו על מנת לסכל ולמנוע אירועי ירי ואלימות המתרחשים על רקע סכסוכים פליליים בין גורמים בחברה הערבית למען שלום הציבור ובטחונו".

11.03.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.