צילום פרטי

נקרע הלב: אורי מויאל בן 51 מדימונה הוא הנרצח בפיגוע בבית קמה

מויאל ששירת כרס"ר בכיר בנח"ל הצליח בכוחותיו האחרונים לחסל את המחבל. יהי זכרו ברוך

מאת: אודי דוד בן דוד

נקבע מותו של אורי מויאל בן 51 מדימונה שנפצע באורח אנוש בפיגוע בבית קמה. מויאל נדקר על ידי המחבל מרהט, הצליח בכוחותיו האחרונים לחסל אותו ונפטר בדרך לבית החולים. 

בני ביטון, ראש עיריית דימונה ספד לו: "דימונה מרכינה ראש. רנ״ג אורי מויאל נרצח בידי בן עוולה. אורי נולד וגדל בירוחם ועבר להתגורר בדימונה. הוא שירת כרס״ר בכיר בבא״פ נח״ל ועשרות אם לא מאות חיילים עברו דרכו והוא היה להם למשענת ולעזרה. נוצרה בינינו קירבה אישית כאשר אורי היה זמין וקשוב לכל צורך שעלה מאיתנו עבור חייל.ת בני דימונה וירוחם ונענה בחיוב וברצון לכל פניה.תושבי דימונה וירוחם כואבים את הירצחו, השם יקום דמו. מועד הלוויה יימסר בהמשך".

יוסי פנסו כתב: "חטיבת הנחל מרכינה ראשה למשמעה הידיעה הנוראה. רנ"ג אורי מויאל - אייקון חטיבתי, מוסד של איש אחד, דוגמאות ומופת לכל נגד בצהל. איש שכמותו אין הרבה, וכל נגד צריך לשאוף להיות כמו. מקצוען בכל רמ"ח אבריו גם ברגע האחרון של חיו תפעל היטב , הציל חיים רבים למרות שהותקף מאחור. אורי מויאל - אייקון חטיבתי, מוסד של איש אחד. דורות שלמים של לוחמים למדו נשק מאורי. כל מה שאני יודע על מקלעים למדתי ממנו. תודה לך אורי על כל מה שהיית עבורי כממג וסמחט ועבור חטיבת הנחל כולה. אנחנו ננקום את דמך וננציח את שמך לצד שאר אחי גיבורי התהילה שנפלו בקרב".

מבית חולים סורוקה נמסר: "מאירוע הדקירה בצומת בית קמה פונו למלר״ד סורוקה 4 פצועים. אחד מהם פונה לחדר הטראומה במצב אנוש תוך כדי החייאה, ולצערנו עם הגעתו נאלץ הצוות לקבוע את מותו. שלושה פצועים נוספים במצב קל".

14.03.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.