רוני אשל ז"ל ואביה

"הבנות שלנו היו חיילות של אף אחד, נדאג שהקצינים שלהם לא יישארו בצה"ל": אייל אשל בראיון מצמרר לתוכנית "בוקר טוב דרום"

אביה של התצפיתנית רוני אשל ז"ל שהתפרץ על המג"ד של בתה ("עד יום מותך נרדוף אותך") בראיון: "האנשים האלה לא ראויים ללבוש מדים"

"ביום שישי היה אירוע מאוד מרגש שנולד מרעיון של שלושת האבות לשלוש החיילות שכבר לא איתנו וצה"ל מינף את הרעיון הזה ולקח את החסות", סיפר אייל אשל על האירוע שבו הוא התפרץ על המג"ד ("הבנות נשרפו בגללך, עד יום מותך ארדוף אותך), "הבנות האלה התריעו חודשים אחורה והוא (המג"ד, אופיר אברם) חלק בלתי נפרד שלא ראוי לפקד על חיילים ולא ראוי ללבוש מדים של צה"ל, אנחנו מדברים על חטא היוהרה וכשלים על ציר זמן ארוך, את כל האירוע הזה היו יכולים למנוע כי אותו מג"ד היה אחראי לתדרך את הבנות האלה".

רוני אשל. צילום פרטי

רוני סיפרה לך על הכשלים האלה? 

"לא רק רוני. כל הבנות זימרו באותם משפטים. מעולם לא היה ערב הורים לבנות האלה ולא הייתה גישה לסגל הפיקוד כדי שנבין מי המפקדים. זה תרבות ארגונית כל כך כושלת. אין מצב שהמ"פ, המ"כים לא ידעו מי המשפחות ולא ידעו איפה החיילים גרים אבל התרבות היא כל כך כושלת. אמרתי לרוני חודשים אחורה ואולי במקרה חירום נוכל להתקשר שיהיה מי שיענה לנו. לא היה לנו את הטלפון של החמ"ל אפילו. אף אחת לא התקשרה לאף הורה". 

מישהו דיבר איתכם? 

"אף אחד לא דיבר איתנו".

רוני ז"ל ואייל אשל. צילום פרטי

אתה יודע איפה הוא היה באותה שבת? 

"היה בבית. המג"ד הזה צמח בגדוד וכשאנחנו מדברים על חוסר בתקשורת זה הכל מזוקק לכדי אותו אירוע בשבת". 

יש מאבק שלכם לבצע תחקיר.

"הצבא אמר שהוא יבצע תחקיר אבל מתי? ואם זה ייקח עוד שנה? יש מספיק קצינים טובים שיכולים להיכנס לנעליים של אותם קצינים שפשעו. אז למה אף אחד לא עוצר לרגע ועושה חישוב מסלול מחדש כי התרבות הארגונית שלו היא כל כך קלוקלת. היה פה כשל פיקודי ואנחנו נדאג שהעניין הזה יופסק והאנשים האלה לא ראויים לשמש כקצינים בצה"ל ואנחנו נעשה הכל כדי שהם לא יישארו בצה"ל. כל מה שקרה זה שסגל פיקוד שלם התעלם מהבנות האלה והם היו חיילות של אף אחד". 

18.03.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.