צילום: לפי חוק 27א'

הצילו עשרות תושבים בבארי עד שאחד מהם נפל: פרס ישראל יוענק ל"צוות אלחנן"

שר החינוך הודיע כי פרס ישראל בתחום תקומה וגבורה אזרחית יוענק השנה למנחם קלמנזון ולאיתיאל זוהר על גבורתם ב-7.10

שר החינוך יואב קיש בישר היום (ג') כי פרס ישראל, הפרס החשוב והיוקרתי ביותר במדינת ישראל, יוענק השנה בתחום תקומה וגבורה האזרחית לגיבורים- מנחם קלמנזון ולאיתיאל זוהר, "צוות אלחנן".

צוות אלחנן. צילום: לפי חוק 27א'

מנחם, אחיו אלחנן הי"ד, ואחיינם איתיאל זוהר יצאו מביתם בעתניאל, בשמחת תורה, להציל חיים של תושבי הישובים בעוטף עזה. על אף שאמרו להם שהם לא נצרכים, הם הגיעו לקיבוץ בארי ונכנסו פעם אחר פעם אחר פעם במשך שעות ארוכות לתוך הקיבוץ המותקף וכך הצילו עשרות מתושבי הקיבוץ. בבית האחרון אליו נכנסו, ארב מחבל שירה והרג את אלחנן קלמנזון ז"ל (אח של מנחם).

כזכור, בעקבות מלחמת "חרבות ברזל", שר החינוך, יואב קיש, החליט כי פרס ישראל, הפרס החשוב והיוקרתי ביותר במדינת ישראל, יוענק השנה לאזרחים ישראלים שהפגינו אחווה ורעות הדדית מעוררת השראה, הפגינו גבורת רוח יוצאת דופן, הפיחו תקווה עצומה בעם ישראל ותרמו תרומה משמעותית לתקומה מהשבר הנורא שפקד אותנו ב-7 באוקטובר 2023.

שר החינוך יואב קיש אמר: "היה לי הכבוד לשוחח הבוקר עם בני משפחתם של מנחם קלמנזון ולאיתיאל זוהר ולבשר להם על הענקת הפרס. הודיתי להם על המשפחה המופלאה והגיבורים האדירים שיצאו מקרבם המהווים מגדלור של גבורה לכולנו ומקור של אחדות וגאווה לאומית. אנו אומה של גיבורים, הזוכים הם חלק משורה ארוכה של גיבורים שחירפו את נפשם למען העם והמולדת ואל לנו לשכוח זאת."

19.03.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.