צילום: לפי חוק 27א' לזכויות יוצרים

חמש שנות מאסר לרותי סאלם, הגננת מבאר שבע שהורשעה בהתעללות

הגננת מגן "רננים" שהורשעה ב-41 סעיפי התעללות ותקיפה של 27 פעוטות תיכנס לכלא

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר חמש שנות מאסר בפועל על רותי סאלם בת ה-64, הגננת מגן רננים בבאר שבע, שהורשעה ב- 32 עבירות תקיפת סתם, 5 עבירות תקיפת קטין או חסר ישע, 2 עבירות השארת ילד בלא השגחה ו-2 עבירות התעללות בקטין או בחסר ישע.

בית המשפט הטיל עליה לפצות את נפגעי העבירה, כך שהורי כל אחד מ-16 הקטינים יקבלו 10,000 שקלים, ועוד 20,000 אלף ישולמו לקטין נוסף.

במסגרת הטיעונים לעונש, טענה עו"ד איילת קדוש מפרקליטות מחוז דרום פלילי כי: "הנאשמת הייתה מודעת למעשיה ולהשלכותיהם, וגם אם היו לה לחצים נפשיים בהם הייתה נתונה, אין בכך כדי להקהות את חומרת הפגיעה. במרוצת השנים בתי המשפט החמירו בענישה של גננות ומטפלות אשר ביצעו מעשי התעללות ואלימות כלפי פעוטות, עד כדי קביעת מתחמי ענישה של מספר שנות מאסר לא מבוטל, וכיום המגמה היא הטלת ענישה בת מספר שנים."

בגז"ד ציין השופט עטר כי: "הערכים מוגנים בהם פגעה הנאשמת במעשיה הינם ביסוד ערכיה של החברה, המחויבת להגן על חסרי ישע. פגיעה זו בוצעה על ידי מי שהופקדה למשמר על אותם חסרי ישע, פעוטות רכים וקטנים בימים."

כזכור, מכתב האישום נגדה עולה כי במשך כשבע שנים, בהזדמנויות רבות מאוד, נהגה הנאשמת כ"שיטת חינוך", לטענתה, באלימות פיזית כלפי הפעוטות בגן והתעללה בהם נפשית.

בין התאריכים 29/10/2020 ל- 16/11/2020, בהזדמנויות רבות, תקפה הנאשמת בגן פעוטות בין הגילאים 10 חודשים עד 3 שנים, דחפה אותם והפילם ארצה, הטיחה אותם בכוח ובאגרסיביות בכיסאות ובמזרונים לעיני ילדים אחרים, סטרה להם בפנים, משכה באוזניים וצבטה אותם.

הנאשמת הכאיבה לפעוטות והתעלמה מהבכי שלהם, בחלק מהמקרים השאירה אותם בלא השגחה ראויה. הנאשמת התנהגה כלפי הפעוטות באופן משפיל ומבזה, נמנעה מהחליף להם בגדים רטובים ונתנה לאכול חתיכות עוגה שנפלו על הרצפה.

20.03.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.