צילום: נועם רבקין פנטון/ פלאש 90

"אנחנו צריכים את הסיוע האמריקאי אבל הם לא צריכים לצפות שנקבל אישורים מהם": ח"כ דני דנון בראיון לתוכנית "בוקר טוב דרום"

ההחלטה של ארצות הברית להימנע מההצעה להפסקת אש מיידית בעזה וההתפטרות של גדעון סער. האזינו

"השינוי במדיניות הוא מהותי ובשורה התחתונה היא נמנעת שמאפשרת העברת החלטה נגד ישראל", ניתח ח"כ דני דנון את ההחלטה של ארה"ב להימנע מההצעה להפסקת אש מיידית בעזה, "ועכשיו חמאס מרגיש שיש לו יתרון ואנחנו נחטוף עוד שורה של החלטות".

דני דנון. צילום: נועם רבקין פנטון/ פלאש 90

ראש הממשלה יוצא לעימות פומבי וחזיתי מול נשיא ארה"ב.

"יש ויכוחים אבל יש גם מהות כשארצות הברית אומרת שהיא תומכת בישראל. אני פחות מוטרד מהנוסח שעבר אלא על זה שיגיע. אני שומע קולות על עצירת פעולה ברפיח וברגע שבעולם רואים את ארה"ב מגמגמת תראה מה יהיה עם האירופאים וזה פותח את הדלת לכל מי שנגדנו". 

איזה שיניים יש להחלטה מהסוג הזה?

"היא לא במתכונת שיש בה סנקציות והיא פותחת את הדלת לשורה של החלטות נוספות. אנחנו מצפים מהחברים והידידים שלנו לעמוד לצדנו. עשינו טעות שדחינו את המבצע ברפיח וצריך עכשיו לעשות את זה ולא לחכות. אנחנו צריכים את הסיוע האמריקאי אבל הם לא צריכים לצפות שנקבל אישורים מהם".

אומרים שנשארנו בסוף לבד. 

"ההיסטוריה של העם היהודי מוכיחה את זה ואני סומך על הכוח של צה"ל. חזרתי מכנס בז'נבה וצעקו לי שהדברים לא קרו ב-7 באוקטובר. עומדים ראשי פרלמנט מהעולם וצועקים לי שאני משקר".

אתה באמת חושב שהממשלה לא איבדה כיוון? 

"התחלנו בצורה טובה מאוד את המלחמה ולצערי הרב היה לחץ אמריקאי שהוביל אותנו לשינוי שיטת הלחימה. צריך לגמור את האירוע הזה". 

מה דעתך על ההתפטרות של גדעון סער? 

"האחדות היא חשובה בשעה הזאת ואני מצר על כך". 

 

26.03.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.