צילום: לירון מולדובן / פלאש 90

בעקבות האזעקות והירי לשדרות: רק 66% מהתלמידים הגיעו היום ללימודים בבתי הספר

ההורים בעיר חוששים לשלוח את הילדים למסגרות החינוך בצל האזעקות אבל מודים: "אין לנו ברירה"

מאת: דביר ידעי

למרות ההחלטה של הממשלה על החזרתם של תושבי שדרות אל העיר ואל מוסדות החינוך, תחושת הביטחון של התושבים עדיין לא שלמה. רק כ-66% מהתלמידים השוהים בעיר, הגיעו היום (ג') למסגרות החינוך בעקבות האזעקות בעיר אמש לעומת 82% שהגיעו ללימודים אתמול.

תלמידים מגיעים לבית הספר. צילום, ארכיון: לירון מולדובן, פלאש 90

התושבים שהחליטו להחזיר את הילדים שלהם למסגרות החינוכיות, בין אם זה מתוך רצון אישי ובין אם כי לא נותרה להם ברירה מדברים על החשש. אחת האימהות סיפרה לרדיו דרום: "יש פחד כי אני לא עובדת בעיר, ואני לא ניידת. היום הזה שיקרה משהו בעיר, ואני לא אוכל לבוא לילדים שלי זה משהו שיגמור עליי ברמה נפשית ופיזית שאני לא אוכל להיות ליד הילדים שלי".

בעקבות האזעקה אמש, היא מספרת: "הבת שלי לא ידעה, וזו אחת הסיבות שהיא הלכה לבית הספר כי אם היא הייתה יודעת היה כאוס. אם בית ספר בתל אביב היה מקבל את הילדה שלי הייתי נשארת שם. הסיבה שאני שולחת את הילדים זה רק בגלל העבודה. אין לי ברירה, הילדה שלי בפיגור מאד גדול בלימודים והיא חייבת להדביק את הפער".

אמא נוספת לילד במעון משתפת: "בלב יש לי המון חששות, ומה יקרה אם יתפוס אותם צבע אדום, אבל במקביל אתה מסביר לעצמך, שיש ה' והוא זה שמנהיג את העולם, והוא קובע מי לחיים ומי למוות, ואני עושה את ההשתדלות שלי עם עצמי וזה לשמור על הבריאות של הילדים. אנחנו לא בורחים מהתמודדות, ואנחנו לא מראים להם שהגן הוא מסוכן. השגרה והמסגרת של הילדים נותנים להם ביטחון".

האמא מספרת על התחושה לאחר האזעקה שאירעה אתמול בחצות הלילה. "זה הקפיץ אותי, זה הכניס אותי למקום של חשש, ומה יהיה? ואם זה נכון? ובאותה נשימה אתה יודע שאתה עושה את ההשתדלות שלך".

ומהצד השני ישנם קולות של אזרחים שלא מעוניינים להחזיר את ילדיהם עד שהאיום הביטחוני יוסר. אחד האבות בעיר אמר: "לא מחזירים את הילדים לתופת", עוד אחד הוסיף, "לא מחזירים עד לביטחון המוחלט".

26.03.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.