צילום פרטי

"איך הם יכולים ללכת לישון בלילה בידיעה שיש 134 חטופים ומשפחות שמרוסקות לחתיכות": בתו של קית' שחטוף בעזה בראיון

שיר סיגל בראיון לתוכנית "בוקר טוב דרום": ארצות הברית רתומה פי 10 יותר מאיתנו, מה אתם רוצים שאנשים יאבדו את זה לגמרי?"

"הכפתי להיות כזאת שנלחמת על אבא שלה וכל שאר הדברים שהיו לי בחיים לפני כבר לא רלוונטיים וכולנו חוץ מחברי הכנסת יוצאים עכשיו לפגרה ואנחנו במלחמה של החיים שלנו", סיפרה שיר סיגל, "מבחינתי עד שהחטופים לא חוזרים הביתה אף אחד לא אמור לצאת לחופש. מה זה הדבר הזה? איך הם יכולים ללכת לישון בלילה כשהם בפגרה בידיעה שיש 134 חטופים בעזה ומשפחות שמרוסקות לחתיכות שלא מסוגלות לתפקד? איך הם יכולים להרשות לעצמם לעשות דבר כזה".

קית' סגל. עדיין שבוי בעזה

יכול להיות שאתם צריכים להפעיל את הלחץ לכיוון ארצות הברית?

"אנחנו פגשנו את ביידן פעם אחת בזום ופעם אחת פנים מול פנים. אבא שלי אזרח אמריקאי וממש לפני שבוע הוא שלח לאמא שלי מכתב הביתה שבו הוא כותב על המאמצים שלו לשחרר את אבא שלי ואת החטופים בכלל. בתור מי שפגשה עשרות פעמים את כל מי שיושב במו"מ אין יותר רתומים מהם".

יותר מאיתנו?

"הם רתומים פי 10 יותר מאיתנו. אם פעם אחת מישהו מהקבינט היה מזמין אותי להיפגש איתו הייתי אומרת שאולי אני מעניינת פה מישהו וכל הפגישות עם הקבינט זה כי אנחנו מבקשים. החטופים זה בעיה של ישראל וזה לא בעיה של ארצות הברית. זה התפקיד של מדינת ישראל".

מה אנחנו צריכים לעשות?

"בארצות הברית צוות המו"מ יש להם את כל המנדט לעשות מה שנראה להם כי ביידן סומך עליהם ופה הקבינט אומר שהוא מחליט".

החמאס לא רוצה עסקה. 

"החמאס רוצה עסקה בתנאים מסוימים ופה המקום שלנו להיות חכמים ואסרטיביים. אם ביבי היה רוצה עסקה מזמן אבא שלי היה בבית".  

מה שלום אמא? 

"כל יום שעובר קשה יותר ויותר. אמא שלי כבר למעלה משלושה חודשים פה וזה המון זמן שאבא שלי נותר לו לבדו. הוא הבטיח לה שהוא יהיה חזק בשבילה וברגע שהוא יחזור הכל יישכח. היא סיפרה הרבה דברים שהפתיעו לטובה. היא תיארה שהוא הצחיק אותם והיה אופטימי".

אם הוא שומע אותנו, מה תגידי לו?

"אמא שלי מספרת שהייתה בטוחה שאח שלי שי נרצח. אני רוצה להגיד לו ששי בחיים ואנחנו מחכים לו כל כך ואנחנו עושים הכל כדי שהוא יחזור הביתה ולבקש ממנו שהוא יהיה חזק ואופטימי". 

28.03.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.