בושה: מרצים מאוניברסיטת בן גוריון ומכללת ספיר חתמו על עצומה שמאשימה את ישראל ברצח עם

יצחק (יאני) נבו ואורי מור מאוניברסיטת בן גוריון ורגב נתנזון, ממכללת ספיר הם בין המרצים שחתומים על המכתב. הסטודנטים דורשים לפטרם לאלתר

מאת: דביר ידעי

בושה: יצחק (יאני) נבו, א.ש. פרופסור לפילוסופיה, ואורי מור פרופסור חבר ללשון עברית, שניהם מאוניברסיטת בן גוריון ורגב נתנזון, מרצה במכללת ספיר חתומים על עצומה שנשלחה לנשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן ובה הם מאשימים את ישראל ברצח עם.

העצומה שנשלחה לנשיא ארצות הברית

על המכתב שקורא להפסקת "העברת כל הנשק ההתקפי והכספים הקשורים לישראל" בשל הסיבה "שישראל עוסקת ברצח עם" כפי שהורה בית הדין בהאג, חתומים המון מרצים ישראל מהאוניברסיטאות והמכללות השונות. בעקבות חתימתו קמה מחאת סטודנטים מהמכללה לתקשורת בספיר בקריאה לפטרו לאלתר.

מהמכללה האקדמית ספיר נמסר בתגובה: "אנו מגנים בכל תוקף התבטאויות נגד חיילי צה״ל ומתייחסים במלוא הרצינות לפגיעה שחוו הסטודנטים. חשוב לנו להבהיר מעל לכל ספק: העצומה והחתומים בה, אינם מייצגים את ספיר בשום אופן. רבים מהסטודנטים ומחברי הסגל בספיר הם ניצולי השבת הרצחנית, מפונים מבתיהם, ומשרתים במילואים ובכוחות הביטחון, ואנו מחזקים את ידם. לצד הערך הבסיסי של חופש אקדמי וחופש הביטוי, שאותו מקדשת המכללה מיום היווסדה, הובהר למרצה באופן חד משמעי שלא להשתמש בשמה של המכללה בהקשרים אישיים ו/או פוליטיים, והוא לא מייצג אותה בהקשרים אלו."

התגובה של הסטודנטים

סטודנטית שנה ג' במכללה לתקשורת מסרה לרדיו דרום: "למדתי עם ד״ר רגב מספר קורסים במכללה, לא האמנתי למה שראיתי ביום שהמכתב התפרסם. מכללת ספיר ספגה פגיעה קשה, אנשי סגל וסטודנטים שנרצחו והמון אנשים שאיבדו משפחה וחברים. בזמן שסטודנטים שלו, חברים שלי נלחמים במשך חודשים ארוכים כדי להגן עלינו וגם על ד״ר רגב ומחרפים את נפשם, הוא מסכים לעצמו לצאת בהצהרות כמרצה ממכללת ספיר ולקרוא קריאות נגד מדינת ישראל. בעיניי זו צביעות והוא צריך להדיח את עצמו. אני יודעת שאף סטודנט לא ימשיך ללמוד תחתיו."

28.03.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.