צילום: משה שי/ פלאש 90

עצב גדול: שלום אביטן, מלך השערים של הפועל ב"ש בכל הזמנים הלך לעולמו

אביטן, שכבש 116 שערים והיה בורג משמעותי באליפות השנייה בשנות ה-70 של המאה הקודמת נפטר בגיל 73 לאחר מאבק במחלה קשה

עצב גדול בבאר שבע. שלום אביטן, מגדולי הכדורגלנים של הפועל באר שבע ומלך השערים של המועדון בכל הזמנים הלך לעולמו בגיל 73. אביטן, שהיה בורג משמעותי של האדומים בעונת 1975/76 שהייתה האליפות השנייה של הפועל באר שבע נאבק בתקופה האחרונה במחלה קשה. 

אביטן הגיע בתחילת שנות ה-70 להפועל דווקא מהיריבה העירונית, בית"ר באר שבע והפך לבורג משמעותי. דווקא באליפות הראשונה וההיסטורית של המועדון הוא שיחק בבית"ר ירושלים אבל חזר לבירת הנגב כדי להיות אחד מכוכבי האליפות השנייה. 

אביטן רשם גם 2 הופעות בנבחרת ישראל ולאחר הפרישה שלו ממשחק פעיל גם אימן בקבוצות שונות אבל תמיד היה מזוהה עם באר שבע. יהי זכרו ברוך. 

מהפועל באר שבע נמסר: " מלך שערי הקבוצה בכל הזמנים, שלום אביטן, הלך לעולמו. שלום שיחק לראשונה בקבוצה בעונת 1972/1973. הוא חזר לקדנציה שנייה בעונת 1975/1976 ותרם לזכייה באליפות השנייה בתולדות המועדון. עד לסיום הקריירה, שלום ערך במדי המועדון 251 הופעות (מקום חמישי בתולדות המועדון) וכבש מעל ל-100 שערים בכל המסגרות, שמציבים אותו בפסגת טבלת מלך שערי הקבוצה בכל זמנים. אנו מחזקים בשעה זו את שרון אביטן, בנו ושחקן העבר של המועדון ומנהלה המקצועי לשעבר של מחלקת הנוער, ואת כלל משפחת אביטן. שלא תדעו עוד צער 🙏🏼 יהי זכרו ברוך".

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ': "יום עצוב! שלום אביטן מגדולי חלוצי הפועל באר שבע (מלך השערים שלה בכל הזמנים) ומדינת ישראל, נפטר הבוקר. הוא וחבריו מקבוצת הפועל באר שבע, הביאו כבוד רב וגאווה לעיר, כאשר זכו באליפויות המדינה באמצע שנות השבעים. שלום היה דמות צבעונית מיוחדת והוא יחסר מאוד לנוף הבאר שבעי ולכדורגל הישראלי. תנחומינו מעומק הלב, לרעיה המסורה גילה, לילדיו ולנכדיו שעטפו אותו באהבה עד לרגעיו האחרונים. העיר באר שבע מרכינה ראש. יהי זכרו ברוך!"

אלונה ברקת: "בצער רב התבשרתי על מותו של שלום אביטן. שלום, מלך השערים במועדון בכל הזמנים, השאיר אחריו עשייה מפוארת לדורי דורות. אני מחזקת את שרון ומשפחת אביטן ברגעים קשים אלו ומייחלת שלא ידעו עוד צער💔". הלוויתו תתקיים בשעה 14:00 בבית העלמין הישן בבאר שבע. 

19.04.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.