אלמוג בוקר לפתחי וזמרי בעם: "התגובה של ישראל חייבת להיות לא פרופורציונאלית"

העיתונאי התראיין הבוקר בתוכנית של פתחי וזמרי ונראה כי הוא לא חוסך בביקורת על הדרג הצבאי: "חזרנו לסבבים, אין תגובה על ירי רקטות מרצועת עזה לשטח ישראל, במקום להקפיץ חטיבה ולהשמיד את כל מי שנמצא באזור ממנו נורתה הרקטה"

אלמוג בוקר תוקף בחריפות אצל פתחי וזמרי בעם: "מבחינתי סיום המלחמה לא היה אופציה לאורך כל החודשים האחרונים, אבל המלחמה נגמרה. חזרנו לסבבים, אנחנו רואים איך לא מגיבים על ירי רקטות מרצועת עזה לשטח ישראל, במקום להקפיץ חטיבה ולהשמיד את כל מי שנמצא באזור ממנו נורתה הרקטה. אם זה היה נעצר לפני ארבעה ימים בגלל דיבור על עסקה לא הייתי אומר מילה, אבל אני רואה מה קורה כבר שבועות ארוכים, יום שישי לפני שבועיים וחצי קבוצה של 80 עזתים מגיעים לשטח החיץ שמוגדר כשטח השמדה - בתגובה הם מקבלים ירי באוויר להרחקה, מה מחבלי החמאס מבינים מזה?"

זמרי: "חומת מגן נמשכה למעלה מ-3 שנים, אתה לא כתבת שהמלחמה הזו ארוכה ותהיה בגלים?"

אלמוג בוקר: "אני לא חי בסרט שתוך שבוע תיגמר המלחמה, ברור לי שזו מלחמה ארוכה. אני כן רואה שבמשך שלושה חודשים שפעלו הגיעו להישגים יוצא דופן, והיום כשבמובן מסוים אתה נמצא 'ביום שאחרי' ברגע שקורה אירוע, התגובה חייבת להיות לא פרופורציונלית, תגובה לא מידתית - כי כן קרה כאן משהו ואם יוצאת רקטה אחת מאזור מיושב - כולו צריך להיות מושמד".

30.04.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.