צילום: דוברות המשטרה

"אירוע הירי לא מאפיין את העיר, אני לא מתפשר בנושא האלימות": מפקד תחנת משטרת באר שבע בראיון

ניצב משנה, שלומי דראי בראיון על הירי בעיר העתיקה: "הגבנו מהר וביצענו מעצרים". מלשכת השר בן גביר נמסר: "המשטרה לא נחה על מנת לעצור את האירועים הפליליים"

בעקבות אירוע הירי שהתרחש אתמול בבאר שבע שבו נפצעו שלושה בני אדם מקטטה בין שני פלגים מערוער, התראיין בתוכנית "בוקר טוב דרום", שלומי דראי, מפקד תחנת באר שבע.  

"קיבלנו אירוע ירי בעיר העתיקה ותחילה חשבנו שמדובר בפיגוע אבל לאחר מכן הבנו שמדובר באירוע של קטטה בין שני פלגים ומשפחות מערוער וביצענו מעצרים", סיפר מפקד תחנת באר שבע, שלומי דראי, "ובאנו בחשבון עם היורים ופורעי החוק".

שלומי דראי. צילום: דוברות המשטרה

אתמול היריבות הזאת זלגה לבאר שבע.

"האירוע הזה מסכן עוברים ושבים אבל זה אירוע שלא מאפיין את העיר באר שבע ונושא המשילות עומד לנגד עינינו ולכן התגובה הייתה מהירה וחזקה ומעבר למעצרים יש תוכנית של מפקד המחוז שבה מבצעים מעצרים באופן שוטף".

אירוע הירי בבאר שבע. צילום: לפי חוק 27א'

הסכסוך הזה גלש לבית החולים סורוקה. 

"כשהגיעו הפצועים לשם מהקטטה, הפלגים ניסו להתעמת אחד עם השני ולא הצליחו כי התגובה הייתה טובה".

איך הם מסבירים את האירוע הזה? 

"יש לנו איסוף של חומרים איכותיים כולל ראיות".

מה לדעתך האתגרים המרכזיים פה בעיר?

"אני לא מתפשר בנושא האלימות וזה אירוע שלא מאפיין את העיר. בעבירות הרכוש יש לנו ירידה של 46% ביחס לשנה שעברה וגם בהתפרצויות לדירות ועסקים וזה מראה על משילות בעיר וכשאתה עוצר את האנשים הנכונים יש לזה טיפול שוטף". 

בתום חקירה מאומצת הצליחה המשטרה לשים ידה בתוך שעתיים בלבד על היורה. מלשכת השר בן גביר נמסר: ״המשטרה פועלת כל הזמן, ולא נחה על מנת לעצור, למנוע ולסכל את האירועים הפליליים. מדיניות השר בן גביר היא חד משמעית, אפס סובלנות ונחישות מוחלטת מול ארגוני הפשע".

01.05.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.