צילום: באדיבות המשפחה

"כשאתה יודע שהוא חוזר הביתה זאת נחמה מסוימת, הוא הגן על הקיבוץ ונהרג בקיבוץ": אביו של שחר צמח ז"ל בראיון

דורון צמח בראיון לתוכנית "בוקר טוב דרום" לאחר שגופתו של שחר שנהרג ב-7.10 הועברה ממודיעין לקיבוץ בארי: "שלטונות הצבא הלכו עם הבקשה שלנו"

"גם שבעה חודשים אחרי הקבורה הראשונה זה כמו בפעם הראשונה וזה שוב כל כך כואב וכל כך עצוב וכשאתה יודע שהוא חוזר הביתה זאת נחמה מסוימת", סיפר דורון צמח אביו של שחר ז"ל שנהרג ב-7.10 והקבר שלו הועבר ממודיעין לקיבוץ בארי, "זה מעמד מאוד קשה ותודה לכל מי שהגיע".

שחר צמח ז"ל. לא הספיק לשלוח את ההודעה האחרונה

מה היו סיבות נפילתו של שחר? 

"שחר הוא חבר כיתת הכוננות נקרא לנשקיה ובדרך הוא פגש את גיל בויום ירוי, פרץ את הדלת למרפאת השיניים והוא לחם שם עד הכדור האחרון ושתי דקות לפני השעה 14:00 הוא נהרג".

אתם הייתם בקשר איתו? 

"אנחנו לא היינו בקשר איתו. ידענו שהוא בכיתת הכוננות ושתי דקות לשעה שתיים הוא כתב בוואטסאפ 'חייב צבא' ולא הספיק לשלוח".

היה לכם מאוד חשוב להעביר את הקבר לבארי. 

"שלטונות הצבא הלכו עם כל הבקשות שלנו אבל בצבא נהוג להעביר אחרי שנה את הקבר ולנו היה חשוב להעביר לפני יום הזיכרון. זה היה מאוד סימבולי כי הוא הגן על קיבוץ בארי ונהרג בקיבוץ בארי ותודה לצבא שעזר לנו להגשים את זה".

זה סוג של מסר?

"המסר הזה אומר שכולנו נחזור ונשאף לתחושת ביטחון. אני נולדתי בקיבוץ בארי ואני יודע מה זה. ההבטחות מה-8.10 הן לא ברות ביצוע. זה בית של כולנו וזאת החלטה שכל אחד קיבל בעצמו. אנחנו כרגע בתל אביב ועברתי טרנספורמציה ואמרתי לשלומית (אישתו, א.ס) ואנחנו זוכים לחיבוק מדהים בתל אביב". 

ספר קצת עליו.

"הוא היה סמנכ"ל הכספים של דפוס בארי והוא נגע בכל כך הרבה אנשים. הוא היה בקשר עם חבר הכנסת פינדרוס. הוא היה איש של אנשים". 

02.05.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.